Spartaboy

Je možné při Mariáši soupeři sebrat hlášku? Proč ne?

Při lízaném mariáši vynesu trumfové eso. Soupeř nemá trumfy a vynese obyčejnou hlášku. Já to tedy jakoby beru a lížu první ale hláška mu trochu nelogicky zůstane. Je to tak?

Odpovědi
Drap

Ano, je to tak. Hláškou nehraje, ale hlášku jen hlásí. Neni důvod, proč mu ji nepočítat.

aliendrone

Hláška nejde „sebrat“, ale JE možné ji promrhat (zapomenout nahlásit). :)
BTW – KAŠLI na lízanej, jen si tím tu hru zhnusíš, je to o ničem. Hraj trojku (ideálně liciťák) nebo ve čtyřech (jakkoliv v takovém případě upřednostňuji pauzírák). :)

Proč nejde hláška „sebrat“? Protože PRAVIDLA, která někdo vymyslel a podle nich se hraje. Tak už to ve hrách chodí, no. :)