sara-sara

Je možné cítit ve snu bolest?

Já myslím, že ji cítím, ale může se jednat vážně jen o pouhopouhý ‚dojem‘ :)) Ale pokud je to možné, čím to je?

Nejlepší odpověď
simsalabim

Také nevím, čím to je, ale myslím si, že je to možné. Když mi bylo 8 let :), zdálo se mi, že mě někdo přetáhl dřevěnou holí :D. A já opravdu něco ucítila, okamžitě jsem se probudila a mnula jsem si stehno. Ještě trochu bolelo… dodnes si to neumím vysvětlit :)

Další odpovědi
poa.li

Je možné, že mozek reaguje na sen tím, že skutečně sám sobě vyvolá dojem bolesti. V tom případě by to tedy nebyla skutečná bolest, ale jen její obraz vyvolaný přímo mozkem. Něco jako opačné placebo…

Chytrolín

Nevím jestli můžete cítit bolest,ale jednou se mi stalo že jsem ve snu celou noc někam běžel,,a ráno jsem byl stahanej jak pes 🙂

iceT

Myslím,že to možné je,stejně jako je možné cítit ve snu obrovský strach.Párkrát se mi zdál fakt horor sen,že jsem až křičela ze spaní a protože mě ten křik i vzbudil,vím,že jsem křičela.A taky mě i jiní slyšeli.