Rokio

Je možné blud vyvrátit logickými argumenty?

V životě jsem měl pár bludů a díky mému okolí došlo k jejich vyvrácení.

Jedná se například o tyto bludy:

  • Moje bývalá spolužačka ze ZŠ Tonička je milionářka.
  • Vietnamci jsou vysokoškoláci.
  • Někteří lidé mě zdraví.

Poslední blud vyvrátil samotný psychiatr, a to tak, že řekl, že je to blud. Já jsem pochopil, že tím myslí, že blud je nevývratné, chorobné a nepravdivé přesvědčení a už jsem si nemyslel, že mě spousta lidí,.které vůbec neznám zdraví.

Ostatní bludy vyvrátila má rodina.

Touto otázkou chci ukázat, že i když má někdo blud, tak lze v pohodě vyvrátit a nemusí se na to brát deset druhů léků.

Odpovědi
ivzez

Rokio,
„pro změnu“ zaměňuješ mylné domněnky (ty vyvrátit lze)
s bludy, které vyvrátit nelze.

PS:
(Mezi) Vietnamci jsou i vysokoškoláci.
(To není žádný blud.