Rokio

Jaký je rozdíl mezi chorobným přesvědčením a přesvědčením?

V čem spočívá ta chorobnost? Kdy jde o běžné přesvědčení a kdy jde o chorobné přesvědčení?

Odpovědi
aliendrone

Tohle je jen otázka definice a obecného konsensu. Podívej se na buzny – není to tak dávno, kdy se považovala homosexualita za nemoc, pohlavní úchylku atd. a dokonce byla TRESTNÁ! (a flastry za ní byly enormní)

Tudíž se nedá odpovědět exaktně, to co platí (je přijímáno) dnes již zítra platit NEMUSÍ a především to závisí na subjektivním pohledu hodnotitele. Na exaktní definice jdi do exaktních věd (a i tam se ti jich NEMUSÍ vždy dosta!), po „takésiříkámvěda“ jako je psychologie či psychiatrie nic takového z principu nečekej. ;) :D :D

hapiky

Když něčemu věříš či chceš věřit a nebereš v úvahu fakta, pak je to chorobné přesvědčení. Bývá ponejvíce spjato s nemocemi či poruchou osobnosti.