Avatar uživatele
Američanka

Je morální, aby Trump zablokoval získání občanství cizincům narozeným v USA?

Mohl by někdo zde odpovědět jestli je v pořádku aby americký prezident Donald Trump zablokoval(14­. dodatek americké ústavy) o získání občanství cizincům narozeným v USA?,opravdu je USA ve světě jedinou zemí na světě, kam nějaký člověk přijde, má dítě a to dítě je se všemi výhodami občanem Spojených států,“ nebo tato „podobná“ právní zásada funguje i v Kanadě,An­glii,Austrálii aj. Děkuji

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Drap před 2004 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Že by boj proti nelegální migraci byl nemorální?

V ostatním Vás odkážu na ústavy zemí, o jejichž právo se zajímáte.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Palpatine

Nepříjde mi morální vůbec nic co dělá. Nejsem příznivcem migrace ale Amerika stála na migraci už od počátku. Sám je potomkem migranta stejně jako všichni američané. Neřeknu kdyby vyháněli jen zločince a nemakače ale většina lidí v USA, kteří tam migrovali tam jsou hlavně kvůli práci.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Co USA činí, je vždy v pořádku i kdyby to bylo proti jakémukoli právu. Kdo toto zpochybňuje je zločinec a zaslouží si od USA potrestání.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Připadámi to normální a logické.
Pokud se v ČR turistům z Číny nebo USA narodí dítě, nezíská automaticky státní příslušnost ČR. :D
Pokud mají rodiče/rodič státní občanství (v jakékoliv zemi), pak ať i miminko
získá občanství.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Práve preto, aby sa toto nezneužívalo, to Trump ako prezident USA zablokoval.
A morálku v politike nehľadajte, to len naivní si myslia, že pojmy „slušnosť, morálka, česť a pravda“ nájdu u politikov a ich činoch.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Vysvětlení najdete na adrese, White House 1600 Pen-Avenue Washington

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Ivzez, to, co popisuje američanka není migrace a už vůbec ne nelegální. Ptá se na cizince narozené v USA.

před 2004 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Já to jako nelegální migraci vnímám.

Cizinci, kteří jsou v USA nelegálně, nebo kterým hrozí deportace,
si pořídí dítě, které automaticky získá občanství USA. A jeho rodičům
se následně povolí pobyt, přestože by jinak museli USA opustit.

před 2000 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
EKSOT123

Nevím o co přesně jde, ale chápu to tak, že tam jsou třeba cizinci pracovně jen na vízo, nebo na černo, narodí se jim tam dítě, tak proč by to dítě mělo tak lacino přijít k občanství USA?

před 2004 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Já teda nevím, ale pokud je tam někdo načerno, pak je tam nelegálně a nemůže takto získat občanství. Pokud tam přijede čech na dovolenou, taky občanství nejspíš nezíská.

Je s podivem, že se všichni oháněj ústavama, ale nikdo to nečte celý: Každou ústavu, její výkon, určují podrobně zákony. Já teda ten dodatek nečetl, ale nemyslím, že tady by to bylo jinak.

před 2004 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Já jsem si k tomu něco přečetla → včetně toho článku ústavy, který původně nebyl zamýšlen na cizince pobývající v USA nelegálně …

Narodí-li se jim v době jejich nelegálního pobytu v USA dítě, získá dítě občanství. Následně USA rodičům povolí pobyt. Neudělí jim občanství, jenom jim povolí pobyt, čímž se z nelegálního pobytu „dodatečně stane pobyt legální“…

před 2000 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek