Rokio

Je mentální retardace duševní nemoc?

Nemoc je něco, co lze léčit. Pokud má někdo IQ pod 70, tak na to neexistuje žádný lék, a tudíž to podle mě nemoc není. Kdyby to byla nemoc, léky by způsobily, že by se stav mentálně retardovaného jedince dostal na takovou úroveň, aby jeho IQ bylo alespoň v subnormě.

Zde je důkaz, že mentální retardace není nemoc: https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Mentální_re­tardace

Zdroj i já se ale můžeme mýlit. Myslíte si, že MR je nemoc?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Drap

ne

Mentální retardace, neboli mentální postižení, je trvalé snížení inteligence v důsledku organického poškození mozku. Retardaci tedy nelze léčit, protože nejde o nemoc, ale trvalý fyziologický stav (zaostalý vývoj rozumových schopností, odlišný vývoj některých psychických vlastností, poruchy ve schopnosti adaptace). Výchova a vzdělávání lidí s mentální retardací jsou celoživotním procesem, pro který je charakteristická nutnost stálého opakování, prohlubování znalostí a dovedností. Výsledky se ovšem dostavují velmi zvolna a pokrok je téměř nepozorovatelný, základ výchovy tedy spočívá v rodině.

Zdroj: wiki

Další odpovědi
anonym

ne

Děkuji Drapovi za vyčerpávající odpověď, jen bych doplnil, že drtivá většina našich nepřizpusobilých spoluobčanů má tuto diagnózu a protože to není nemoc, tak by jim měly být odebrány veškeré dávky. I blbec může pracovat. Na některé práce není potřeba větší IQ než 50

Dochy

jiná odpověď

„Nemoc je něco, co lze léčit.“
Takže AIDS není nemoc. (lze jen zpomalit)
Cukrovka není nemoc (u cukrovky 1. typu se jen dodává chybějící inzulín aby člověk mohl přežít. neléčí se (uvažuje se o možnosti transplantace))
Roztroušená skleróza není nemoc (jen se zpomaluje a potlačují se příznaky)
Zlomená ruka je nemoc (s trochou štěstí se vyléčí)