syrecek17

Je lupénka infekční?

Můžu se nakazit lupenkou, když ji trpí někdo, kdo žije ve stejné domácnosti?

Nejlepší odpověď
annas

Lupénka NENÍ nakažlivá. Ten, kdo ji má, ji nemohli od někoho „chytit“, ani „někoho“ nakazit.

Je to nepříjemná nemoc kůže, vypadá nehezky,. Klasická medicína uvádí, že lupénka je podmíněná geneticky sníženou funkcí imunitního systému.

Moje sestřenici měla lupénku, fleky na noze, pomáhalo ji moře a léčila se v lázních Lipová. ale vždy měla klid jen na chvíli.

Začala se léčit vnitřně , čistit organismus, změnila i stravování , kůži má již několik roků zdravou

Podle čínské medicíny je příčina v oslabených játrech.

Co píše lékař MUDr. Josef Maček.
http://oberon-medicina.cz/lupenka

Další odpovědi
Muso

Není infekční, ale může být dědičná.

johana 56

Lupénka není v žádném případě přenosné, infekční či alergické onemocnění. Je to chronická zánětlivá kožní choroba. Vzniká na základě dědičného sklonu k odchylkám imunitního systému a kůže. Existuje hypotéza, že tato odchylka byla v prehistorii lidstva pro jedince výhodná, neboť mu zajišťovala rychlejší reakci a lepší odolnost vůči infekcím a epidemiím. V současnosti, v éře lepší hygieny a antibiotik, se však tato pohotovost nespecifické imunity stává nevýhodnou, neboť vede k vyšší pohotovosti k zánětu. Jedná se o výlučně lidskou chorobu – nevyskytuje se totiž u žádného zvířete, což ztěžuje výzkum choroby i nových léků.

http://www.or­dinace.cz/cla­nek/lupenka-psoriaza/?chapter=1

Drap

Ne, neni infekční.

marci1

Infekční není, ale může být dědičná. Asi u 30% pacientů. 🙂
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Psori%C3%A1za