kodl67

Je lepší nerezový nebo smaltovaný hrnec?

Chystám se investovat do 6 L hrnce.Váhám mezi smaltem a nerezí.Zatím vítězí nerez.Profi řada,tlusté sendvičové dno.Žádné hrnce z nerezu nemám,takže uvítám vaše zkušenosti.

Nejlepší odpověď
Kepler

Jednoznačně nerez a nemusí jít ani o drahé nádobí. V současnosti měním postupně klasický smalt za nerez, stejně tak zavádím skleněné pokličky s parním průduchem. A adoptoval jsem si parní pískátko na ten parní průduch, takže okamžitě vím, že se mi to už vaří. Nerez se snadno čistí, moc se na něj nic nechytá.

Další odpovědi
paul1

Podle mne nerez, má delší životnost a je méně náchylný na poškození

aliendrone

Nooo, oboje má svoje. Smalt oprýská (obvykle nárazem), pak hrnec rezne a je hnus se na něj dívat, na druhou stranu do smalťáku klidně naleješ louh a jsi vysmátý. :)

Fakt je, že ne každý je aliendrone, aby v případě potřeby silný louh nalil do kastrolu, takže nerez jasně vyhrává. (KAŽDÉMU totiž někdy něco kastróloidního upadne.) ;) Nerez můžeš doblba odrbávat drátěnou/šmirglem, takže vítěz je jasný.

Michala11

Rozhodně nedám dopustit na smalt. Mám hrnce, pánve a pekáče po babičce, zato nerez pánve už jsem vyhodila dvě.

dr.luha

Udělej si zkoušku:

  1. Dej na nerez navlhčenou sůl přes noc, pak ochutnej
  2. Čisti nerez jarem houbičkou s plastovou „drátěnkou“ a čichni si

Obě zkoušky smrdí železem, které ničí vitamíny v připravovaném pokrmu. Navíc nerez obsahuje jedovatý a alergický nikl.
Závěr: Přijatelný povrch keramika nebo smalt.

nyjono

Za mně nerez. Jednoznačně. Ale ne ty levné, tenké, co se při vyšší teplotě pokroutí.
Ty kvalitní vydrží generace.
My v nich vaříme při nízké teplotě,což by mělo být zdravější. poklice dokonale těsní, takže maso nebo třeba brambory nejsou vymáchané ve vodě a mají i svou chuť.
Je to i levnější, protože brambory nemusí být ponořené ve vodě celé a uvaří se v troše vody, když se neodpařuje.