Avatar uživatele
kodl67

Je lepší nerezový nebo smaltovaný hrnec?

Chystám se investovat do 6 L hrnce.Váhám mezi smaltem a nerezí.Zatím vítězí nerez.Profi řada,tlusté sendvičové dno.Žádné hrnce z nerezu nemám,takže uvítám vaše zkušenosti.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, aliendrone před 1842 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Jednoznačně nerez a nemusí jít ani o drahé nádobí. V současnosti měním postupně klasický smalt za nerez, stejně tak zavádím skleněné pokličky s parním průduchem. A adoptoval jsem si parní pískátko na ten parní průduch, takže okamžitě vím, že se mi to už vaří. Nerez se snadno čistí, moc se na něj nic nechytá.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
paul1

Podle mne nerez, má delší životnost a je méně náchylný na poškození

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Nooo, oboje má svoje. Smalt oprýská (obvykle nárazem), pak hrnec rezne a je hnus se na něj dívat, na druhou stranu do smalťáku klidně naleješ louh a jsi vysmátý. :)

Fakt je, že ne každý je aliendrone, aby v případě potřeby silný louh nalil do kastrolu, takže nerez jasně vyhrává. (KAŽDÉMU totiž někdy něco kastróloidního upadne.) ;) Nerez můžeš doblba odrbávat drátěnou/šmirglem, takže vítěz je jasný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michala11

Rozhodně nedám dopustit na smalt. Mám hrnce, pánve a pekáče po babičce, zato nerez pánve už jsem vyhodila dvě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dr.luha

Udělej si zkoušku:

  1. Dej na nerez navlhčenou sůl přes noc, pak ochutnej
  2. Čisti nerez jarem houbičkou s plastovou „drátěnkou“ a čichni si

Obě zkoušky smrdí železem, které ničí vitamíny v připravovaném pokrmu. Navíc nerez obsahuje jedovatý a alergický nikl.
Závěr: Přijatelný povrch keramika nebo smalt.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Za mně nerez. Jednoznačně. Ale ne ty levné, tenké, co se při vyšší teplotě pokroutí.
Ty kvalitní vydrží generace.
My v nich vaříme při nízké teplotě,což by mělo být zdravější. poklice dokonale těsní, takže maso nebo třeba brambory nejsou vymáchané ve vodě a mají i svou chuť.
Je to i levnější, protože brambory nemusí být ponořené ve vodě celé a uvaří se v troše vody, když se neodpařuje.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek