jirka F

Je lepší chodit na procházky se psem do přírody nebo do vesnice případně města?

Přece v přírodě se vykadí a nemusíte to uklízet.

Nejlepší odpověď
Drap

C) mám jinou odpověď

Pokud chceš psa dobře asociovat, tak je potřeba, aby se seznámil s se vším. V přírodě, obzvláště když se může pes proběhnout volně, tak je to pro něj atraktivnější. Lépe se cvičí, protože ho tam nic neruší. Přesto je potřeba psa naučit, aby se nebál a seznámil se s různými situacemi. Aby mu nevadil křovinořez, motorová pila, zvuky zvěře, aut. Je třeba chodit se psem tam kde je hodně lidí. Osobně žiji na menším městečku, a čas od času vezmu psa a jedeme se podívat do Brna na nádraží, zástupy lidí, podchody, tramvaje, a značný hluk na ulicích by ho neměl rušit, rozčilovat a podobně. Jezdíváme vlakem, nebo autobusem, aby si pes zvykl i na to. Je spousta situací, na které si musí zvyknout, jakýkoli neznámý podnět může psa vyvést z míry a nevíš jak se zachová. Každý pes je jiný. Od mala se cvičí i tyto cizí zvuky a pohyby. Třeba i tak, že se před psem otevírá a zavírá deštník, že se seznamuje s cyklisty a podobně.

Další odpovědi
Filip84

C) mám jinou odpověď

Tak ryze po té praktické stránce jistě: v lese hovno nevadí, no, nebo v poli. 😅

Jinak je to poměrně jedno. Pes žije „v říši smradu“, takže mu vyhovují „PeSMSy“, prostě místa, kde to jiný pes pochcal. Nebo posral. Nebo – ještě lépe!😎 – posral a pochcal taky – taký komplet mají. 👌😅 V lese to máš zase pochcáno od jiných zvířat, lidí, jo, máš tam zase jiné pachy.

To psovi ke spokojenosti, veskrze, stačí. Akorát v přírodě si dávej pozor, jak ucítí nějaký pach srny / jelena / zajíce / jiného „koně“, tak za tím může mít tendenci utíkat. Nebo když to ucítí a uvidí, pudy jsou sviňa! 😃

elkon

A) je lepší chodit se psem do přírody

Jak pro psa, tak pro jeho průvodce je lepší chodit do přírody. Je ale vhodné zpočátku chodit na nějaký výcvik. Dá se cvičiště dohledat podle místa bydliště. Odborník vám vše ukáže a pomůže radou. Vycvičený pes je úžasný.

paul1

A) je lepší chodit se psem do přírody

Lepší je chodit do přírody, psa na vodítku. Po vesnici se procházet znamená u každé předzahrádky, kde mají psa pořádný rozruch, štěkání je slyšet přes dvě ulice, přidají s další psi a je z oho pořádný rambajs.

ažinay

A) je lepší chodit se psem do přírody

Kacka12

A) je lepší chodit se psem do přírody

Drap

Filipe, plácaš nesmysly. Zřejmě si psa nikdy neměl a necvičil. Jinak bys toto nemohl napsat. A poku jsi ho přesto měl, tak to musel být nevychovaný blbec větší než ty.