FlAsh_7

Je legální vyfotit si budovu pro komerční účely?

Nejlepší odpověď
Edison

"Co nesmím fotografovat?

Neměli by jste fotit předměty nebo oblečení, které mají dobře známý design a značku – např. automobily, počítače, mobilní telefony, fotoaparáty, značkové oblečení apod. a když, tak vyretušovat logo, ale i tak je to sporné. Samozřejmě je zakázáno fotografovat cizí umělecká díla jako obrazy, známky, mince, medaile apod. Sporné může být také komerční využití fotgrafií moderní architektury a historických památek, které vlastní fyzické osoby."

A přečti si konečně autorský zákon!!! Link je rovnou na tý stránce ode mě.

Zdroj: https://photo-modr.estranky­.cz/clanky/za­klady-fotografovani/au­torske-pravo-a-zakony-ve-fotografii.html

Další odpovědi
mosoj

Není!!!

kelley

Jak kdy, jak co. Pro komerční účely nesmíš fotit například Eiffelovu věž v noci (osvětlení se považuje za umělecké dílo, ve dne můžeš). V Praze nesmíš pro komerční užití fotit Tančící dům. V internetové fotobance po tobě budou zpravidla chtít „Property Release“ – písemné svolení majitele budovy k použití fotky jeho majetku pro komerční účely (na fotobance najdeš i připravený prázdný formulář). Jinak viz Edisonova odpověď.