Cascada

Je legální nabízet sňatek cizince pro získání občanství?

Napadlo mě, že bych udělal dobrý skutek a pomohl cizincům se zde usídlit. Nevíte někdo o dohazovačce pěkných, bezdětných imigrantkách na vdávání?

Nejlepší odpověď
gecco

Ani nabízet, ani uskutečnit – jde o trestný či napomáhání k neoprávněnému pobytu na území republiky.
Sazba až 8 let (kukni na § 341 Trestního zákoníku).
😉

Další odpovědi
Hykam

Jak píše gecco, i páry, kde se vzali z lásky chodí navštěvovat cizinecká policie a kontrolují, zda manželé spolu žijí.

Pepa25

Česká republika je jedna ze zemí, kde sňatkem není možné získat občanství, pouze trvalý pobyt (po pro upřesnění dotazu).
Dobré skutky lze konat bez omezení, ale dohazovačku nehledej, takové zprostředkování samozřejmě je nelegální (viz gecco). Praktické info viz zdroj (vč. taxy 🙂

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/288902-kazda-desata-svatba-v-cesku-je-s-cizincem.html

Emefej

Pokud chceš takto pomáhat, proč hledáš jenom pěknou a bezdětnou? Ošklivé by jsi nepomohl?