Frogman

Je kupování cigaret a alkoholu pro mladistvé trestné?

Ahoj,

párkrát se mi stalo, že mi teenageři dali na to peníze a poprosili mě, jestli bych jim nekoupil cigarety. Kdybych jim je nekoupil, tak by to udělal někdo jiný. Každopádně aspoň vypadali, že jim je tak 17, jinak bych jim nic nekupoval.

Zajímalo by mě, jestli je tohle nakupování cigaret nebo alkoholu mladistvým nějak trestné. Já se domnívám, že ne.
De facto cizí člověk mi dá peníze, že chce něco koupit, tak mu to koupím a dál mě nezajímá, co s tím bude dělat. :)

Nejlepší odpověď
Alesh

Tak samozřejmě, že je to trestné.

Další odpovědi
elkon

Trestné je to pro toho, kdo jim to prodá.

Rokio

Je to nelegální a může za to hrozit i vězení.

ivzez

Ano.
Trestné je poskytnutí alkoholu/cigaret mladistvým. Je jedno, jestli to „pro ně koupíte“ nebo jim nabídnete ze svého.

Hufnágl

Kde není žalobce, není soudce!