HonzikPernik

Může policista dát záznam do trestního rejstřiku osobě pod 18 let, ale od 15 let za kouření cigaret?

Nejlepší odpověď
klumprt

Vedle udělování hvězdiček otázkám bych zavedl ještě udělování třeba pařezů některým obzvlášť podařeným 🙂

Policista nedává nikdy nikomu zápis do trestního rejstříku. A za kouření cigaret nedává zápis ani soud. Za našich mladých let nás za to akorát fotrové fackovali, ale bojím se, že dneska už ani to se neděje…

Další odpovědi
Lamalam

Když tě policajt chytí s cigaretou, tak mu svůj trestní rejstřík v žádném případě nedávej. Řekni třeba, že jsi ho zapomněl ve škole.

arygnoc

policajt nedáva zápis do trestného registra.

osoba pod 18 rokov sa nedopúšťa tr. činu ani priestupku tým, že fajčí (kouří), ale dopúšťa sa ho osoba, ktorá mu to umožnila (staršia ako 18 rokov) – zákon zakazuje poskytnutie tabakových výrobkov neplnoletým akoukoľvek formou (predaj, darovanie, danie, …).

neplnoletý sa ale môže dopustiť iného tr. činu – zvyčajne to je krádež (napr. i rodičom) tabakových výrobkov.

zápis do tr. registra nastáva po uložení trestu súdom, u mladistvých sa ale odsúdenie po prepustení trest zahladzuje (ale nevymazáva!).

😉

Reezo

Policista nemá pravomoc dělat zápis do trestního rejstříku. Za kouření můžeš maximálně dostat nějakou pokutu, pokud naplníš skutkovou podstatu, ale zápis do rejstříku trestů je pouze pokud jsi pravomocně odsouzen soudem za nějakou kriminální činnost nebo hrubou nedbalost.

simir7

Maximálně městská policie vám dá pokutu tam kde je to zakázané.Simir7.