Avatar uživatele
annas

Je kryonika jen hříčka, nebo jde o nový vědní obor? Jakou má historii?

Praktikuje se někde?
Našla jsem jen minimum informací, třeba budete při hledání úspěšnější.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, quentos, vagra, Adlim, iceT před 4855 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
vagra

Máte přebytečných 150 000 dolarů – nechte se zmrazit a počkejte na třetí tisíciletí!
Dnes již světoznámé Kryonické hnutí (z Řečtiny kryo – led) založil Američan Robert Ettinger (85), který v roce 1962 vydal knihu The Prospect of Immortality – Šance na nesmrtelnost.
V roce 1977 zmrazil svou matku. S výsledkem byl zřejmě natolik spokojen, že o deset let později dal k ledu také svou první ženu
Vůbec prvním kryonizovaným člověkem na světe byl americký profesor psychologie James Bedford v roce 1967.
Odborníci se dělí na dva tábory – jedni kryonice fandí a uvažují o tom, jaké technologie pomohou zmraženým lidem k znovunabytí života, druzí označují kryoniku za podvod
Zásadní PROTI kryoniky:
· Při zmrazování je tělo nevratně poškozeno.
· Celý proces začíná až po smrti (jinak by jej neumožňovala legislativa), mozek člověka je tedy již mrtvý.
· Po rozmrazení těla zřejmě bude možné získat nějaké živé buňky. Výsledkem takové operace ale není v žádném případě individuální nesmrtelnost, na kterou kryonické firmy zákazníky lákají, ale pouze možnost klonování jedince.
· Problém patrně bude i se samotným získáváním živých buněk. Slyšeli jste snad o tom, že by se podařilo získat byť jedinou živou buňku ze zmrzlých sibiřských mamutů?

Zdroj: zkráceno z-http://epocha.rf-hobby.cz/index­.php?locales=2&id_pa­ge=178&id_pre­vious_page=231&no­cache=1294663350­.182&inq=32b3d3a2de­c2d392f9251d20429fd0cd&i­da=0&id_art=1999&sta=3­&cislo=77&sea=0&=0&fid=0­&nsrd=0&kty=0&c­hecksum=4418703­f29eee2fd5d7d1fc7­32467aef

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Kdesi jsem četla,že se tento obor používal již v 80tých letech , jistě to nic nového nebude, jen výzkumy pokročily a objevují se stále nové poznatky.

Kryonika neboli zmrazování čerstvě zemřelých v kapalném dusíku může někomu připadat jako morbidní šarlatánství. Pro jiné je to ale jediným možným způsobem, jak se přenést do vzdálené budoucnosti.

Kdesi v hloubi Arizony sídlí společnost Alcor. Zvenčí je její sídlo nenápadné, při pohledu dovnitř ovšem člověku tuhne krev v žilách – za betonovými zdmi leží 59 těl dokonale konzervovaných při teplotě hluboko pod bodem mrazu. Zaživa měli tito lidé společný sen – že vědci jednou, třeba za stovky let, vynaleznou nějakou obří mikrovlnnou troubu nebo něco podobného a toto zařízení je vrátí do života. Zatím žádná podobná technologie neexistuje, kryonika neboli zmrazování čerstvě zemřelých v kapalném dusíku je ale stále jedním z nejpravděpo­dobnějších způsobů, jak cestovat časem – i když v tomto případě pouze jedním směrem.....dál v odkazu

Zdroj: http://www.t3on­line.cz/clanek­.php?ID=530

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
iceT

Taky jsem něco našla
http://www.sko­lavpohode.cz/in­dex.php/Text:Mr%C3%A1z_­proti_smrti_%28­kryonika%29

a takto to fungovalo v jednom filmu-
Los Angeles 1996 – policista John Spartan, řečený Demolition Man, v souboji s napůl geniálním, napůl šíleným zločincem Phoenixem způsobí nešťastnou náhodou smrt dvaceti rukojmí v troskách explodujícího domu. Trest je vykonán hibernací – zmrazením na desítky let. Pro Phoenixe za jeho zločin, pro Spartana za neúmyslné zabití… San Angeles 2032 – dokonalé město, plné harmonie, míru a bezpečné telepatické lásky. Jen kdesi v podzemí živoří skupina „špatných“ lidí, věřících ve svobodný život. Když zločinec jako Phoenix během řízení o podmínečném propuštění (čistě formálním) uprchne do této nenásilné oázy míru, policii nezbývá než přivést k životu i Spartana, aby zachránil celé město.

Ono ve filmu je možné prakticky všechno,a myslím,že za XX let bude takováto možnost dostupná pro ty,kteří budou nemocní a nebude lék,nechají se zmrazit a až se lék vyvine,tak se prostě probudí a lék dostanou.Prozatím je to asi hudba budoucnosti.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek