annas

Je kryonika jen hříčka, nebo jde o nový vědní obor? Jakou má historii?

Praktikuje se někde?
Našla jsem jen minimum informací, třeba budete při hledání úspěšnější.

Nejlepší odpověď
vagra

Máte přebytečných 150 000 dolarů – nechte se zmrazit a počkejte na třetí tisíciletí!
Dnes již světoznámé Kryonické hnutí (z Řečtiny kryo – led) založil Američan Robert Ettinger (85), který v roce 1962 vydal knihu The Prospect of Immortality – Šance na nesmrtelnost.
V roce 1977 zmrazil svou matku. S výsledkem byl zřejmě natolik spokojen, že o deset let později dal k ledu také svou první ženu
Vůbec prvním kryonizovaným člověkem na světe byl americký profesor psychologie James Bedford v roce 1967.
Odborníci se dělí na dva tábory – jedni kryonice fandí a uvažují o tom, jaké technologie pomohou zmraženým lidem k znovunabytí života, druzí označují kryoniku za podvod
Zásadní PROTI kryoniky:
· Při zmrazování je tělo nevratně poškozeno.
· Celý proces začíná až po smrti (jinak by jej neumožňovala legislativa), mozek člověka je tedy již mrtvý.
· Po rozmrazení těla zřejmě bude možné získat nějaké živé buňky. Výsledkem takové operace ale není v žádném případě individuální nesmrtelnost, na kterou kryonické firmy zákazníky lákají, ale pouze možnost klonování jedince.
· Problém patrně bude i se samotným získáváním živých buněk. Slyšeli jste snad o tom, že by se podařilo získat byť jedinou živou buňku ze zmrzlých sibiřských mamutů?

Zdroj: zkráceno z-http://epocha.rf-hobby.cz/index­.php?locales=2&id_pa­ge=178&id_pre­vious_page=231&no­cache=1294663350­.182&inq=32b3d3a2de­c2d392f9251d20429fd0cd&i­da=0&id_art=1999&sta=3­&cislo=77&sea=0&=0&fid=0­&nsrd=0&kty=0&c­hecksum=4418703­f29eee2fd5d7d1fc7­32467aef

Další odpovědi
hanulka11

Kdesi jsem četla,že se tento obor používal již v 80tých letech , jistě to nic nového nebude, jen výzkumy pokročily a objevují se stále nové poznatky.

Kryonika neboli zmrazování čerstvě zemřelých v kapalném dusíku může někomu připadat jako morbidní šarlatánství. Pro jiné je to ale jediným možným způsobem, jak se přenést do vzdálené budoucnosti.

Kdesi v hloubi Arizony sídlí společnost Alcor. Zvenčí je její sídlo nenápadné, při pohledu dovnitř ovšem člověku tuhne krev v žilách – za betonovými zdmi leží 59 těl dokonale konzervovaných při teplotě hluboko pod bodem mrazu. Zaživa měli tito lidé společný sen – že vědci jednou, třeba za stovky let, vynaleznou nějakou obří mikrovlnnou troubu nebo něco podobného a toto zařízení je vrátí do života. Zatím žádná podobná technologie neexistuje, kryonika neboli zmrazování čerstvě zemřelých v kapalném dusíku je ale stále jedním z nejpravděpo­dobnějších způsobů, jak cestovat časem – i když v tomto případě pouze jedním směrem.....dál v odkazu

Zdroj: http://www.t3on­line.cz/clanek­.php?ID=530

iceT

Taky jsem něco našla
http://www.sko­lavpohode.cz/in­dex.php/Text:Mr%C3%A1z_­proti_smrti_%28­kryonika%29

a takto to fungovalo v jednom filmu-
Los Angeles 1996 – policista John Spartan, řečený Demolition Man, v souboji s napůl geniálním, napůl šíleným zločincem Phoenixem způsobí nešťastnou náhodou smrt dvaceti rukojmí v troskách explodujícího domu. Trest je vykonán hibernací – zmrazením na desítky let. Pro Phoenixe za jeho zločin, pro Spartana za neúmyslné zabití… San Angeles 2032 – dokonalé město, plné harmonie, míru a bezpečné telepatické lásky. Jen kdesi v podzemí živoří skupina „špatných“ lidí, věřících ve svobodný život. Když zločinec jako Phoenix během řízení o podmínečném propuštění (čistě formálním) uprchne do této nenásilné oázy míru, policii nezbývá než přivést k životu i Spartana, aby zachránil celé město.

Ono ve filmu je možné prakticky všechno,a myslím,že za XX let bude takováto možnost dostupná pro ty,kteří budou nemocní a nebude lék,nechají se zmrazit a až se lék vyvine,tak se prostě probudí a lék dostanou.Prozatím je to asi hudba budoucnosti.