Je kondom 100% ochrana ?

Pokud dívka nepoužije antikoncepci a muž kondom použije, jaká je pravděpodobnost otěhotnění?

Nejlepší odpověď
tom004

Po světě běhá,spousta dětí těch,kteří tomu 100% věřili.Nic není,na 100%.

Další odpovědi
Natee

Prezervativ prý zaručí pouze 95% ochranu před nechtěním otěhotněním.. Lépe to kombinovat ;)

arygnoc

není.
může prasknout, sklouznout, netěsnit.

anonym

Kondomy patří dlouhodobě k nejspolehli­vějším. Účinost odpovídá uvedeným odpovědím (průměr 95–97%).
Ale minimálně stejně důležitá je ochrana před AIDS a dalšími metlami.

anonym

také je rozhodující kvalita-lepší jsou kvalitní a známé značky, než někde u wětnamce na tržišti nebalené prezervativi za pět korun pár ;D

kirmakX6on

Spolehlivost kondomů se udává mezi 2–3% a nejčastější příčinou selhání je buď prasknutí či sklouznutí a tyto jsou nejčastěji zaviněny nesprávným užitím – tj. nedodržením návodu, např. užití spolu s nevhodnými lubrikanty, nenasazením kondomu „od začátku“, pozdním vytažením penisu z vaginy (kdy už začne ochabovat a kondom tím pádem přestává správně chránit) apod.

Logicky vzato, spermie nemůže projít (neporušenou) gumou a kondomy jsou tak dobře testovány, že je imo v podstatě nemožné, aby přišly poškozené z výroby.

Jinak pokud kondom prdne nebo sklouzne, tak to obvykle poznáš a můžeš si dojít pro postkoitální antikoncepci, čím dřív, tím líp (k zahnízdění vajíčka dojde za cca 6 dnů..teprve pak jsi háji).

Martina S.

Prezervativ používám 17 let a ještě jsem neotěhotněla a neměla žádnou nemoc. Vyzkoušela jsem už hodně značek a druhů. Používám ho nejméně 4× týdně. Asi jsem měla štěstí a nebo je to spolehlivá ochrana.

Hlada

Pearlův index kondomu se uvádí 2–15.

MrGandy

Je blbost, že by kondom praskl apod. Podle mě teda aspoň ano. Když kondomy testují, dají se nafouknout do neuvěřitelné velikosti, slyšel jsem i přez metr. ( já je nenafukuji)

Sklouznutí může být pravděpodobnější, ale při nedodržení již zmíněného návodu.
Takže pokud je vaše žena normální člověk, nic nepraskne.

FikeCZ

ANO přesně,nic neni 100% ani kondom ani kontikoncepce leda tak smrt..Kondom neni 100% ale tak 97% ale zkus si dat 2 :D

Valky

U antikoncepce máte napsáno 99.9% a také se stává, že lidé otěhotní… Kamarádka na tohle zaměřila studii a zjistila, že v takových případech je to hodně psychika. Ona sama brala antikoncepci, při sexu vždy kondom… K tomu má zakloněnou dělohu a otěhotněla – protože si miminko podvědomě šíleně přála… Do chvíle, kdy ho nechtěla, neotěhotněla…
Mimochodem, přítel jí hned potom zahnul (po 9 letech vztahu..) a pár dní na to o děťátko přišla… Je to fakt psychika!

Šulamitka

Není na 100% jinak by se nenarodila moje sestra.

Anetkaprcka

Přítel když si nasadí kondom, tak na něm mohu poskakovat jak dlouho chci, a nikdy se neudělá, vůbec přes něj nic necítí.....

Petrovskalui

Tak z tohoto jsem byla nešťastná, také jsem mohla dělat co jsem chtěla, a nemohla jsem ho udělat, vždy jsem mu to pak musela udělat ještě pusou, pak jsem ale objevila tenké kondomy, a to bylo něco jiného.

Anetkaprcka

Fakt? tak to by nás asi zachránilo… nechci totiž brát antikoncepci, kde jste sehnala ty tenké kondomy?

Ivagotovka

Přítel si také objednává jen tenké kondomy pasante sesitive objednává je ze sex shopu https://e-kondomy.cz/kon­domy/ultra-tenke-kondomy