adela1387

Je možné otěhotnět při použití kondomu?

Ahoj, je mi 17 a před 15 dny jsem měla chráněný styk s přítelem. Jak říkám, tak jsme použili kondom. Problém je, že má moje menstruace už 12 dní zpoždění. Hned po sexu se mi dostavila kvasinková infekce, kterou jsem úspěšně doléčila, ale teď jsem pro změnu zjistila, že mám roupi. Mají tyto nemoce vliv na zpoždění nebo je tu reálná možnost, že jsem těhotná? Podle internetu nemám zatím žádný příznak raného těhotenství.
Předem děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
ivzez

Adélo,
kdo je dostatečně zralý na sex, by měl být i dostatečně rozumný
na to, aby si zjistil, jak je který druh ochrany spolehlivý. Měl by vědět
i to, že stoprocentně spolehlivý není žádný druh ochrany.

A měl by vědět i to, že řídit se informacemi z internetu je
„na dvě věci“. Už jste si udělala těhotenský test? (Mimochodem
ani ten nemusí dát jednoznačný výsledek.)

Těhotná být můžete, ale stoprocentně Vám odpoví Váš gynekolog.

_____

S těmi příznaky z internetu to míním vážně. Každý člověk
může reagovat jinak a pokud se u Vás navíc přidala infekce
či nemoc, mohla příznaky těhotenství „překrýt“.

Další odpovědi
Drap

I když nepatrná, tak jistá možnost je vždy.

autacek

Udělej si těhotenský test, ten to dá podstatně lepší odpověď než internet.

Nicméně to, že normálně kvasinky po sexu s kondomem nemáš a teď z ničeho nic ano, může napovídat o tom, že se do pochvy dostalo něco nepřirozeného, co narušilo její pH, třeba penis bez kondomu… kdo ví.