BelLeVi

Lze kombinovat dva druhy anikoncepce? Např.2 dny brát jednu značku (např.Yosefinne), 3. den jinou (např. Ayreen)?

Kombinování dvou druhů antikoncepce

Můžu třeba dva dny brát jednu značku antikoncepce (např.: Yosefinne) a třetí den začít brát jinou (např.: Ayreen)?

Dodatek: V půlce března jsem si musela vzít Postinor a od té doby jsem neměla normální menstruaci. Lékař mi předepsal značku Ayreen, která se má brát s prvním dnem menstruace. Prášky jsem si zapomněla vzít a dnes jsem nečekaně dostala menstruaci. Vzala jsem si značku Yosefinne a proto se ptám, jestli to vůbec jde kombinovat.
Na gyndu volat nechci, protože jsem tam za poslední dva měsíce byla vícekrát než většina slečen mého věku kdy bude.

Odpovědi
Kepler

Nedoporučoval bych, leda, že by šlo o stejnou účinnou látku , nebo generikum. Radši konzultovat s lékařem.
Jak jsem se díval na příbalové letáky, v obojím případě jde o kombinované pilulky se dvěma hormony. Jeden je stejný, ale druhý odlišný.

annas

Není vhodnější obrátt se na lékaře než se ptát na netu, kam nechodí žádný gynekolog, pokud vím?:

Navíc co vyhovuje jednomu, ať už jde o jakýkoliv přípravek či lék, , nemusí být vhodné pro druhého.

Když už se ptáte na internetu, obraťte se na lékařskou poradnu on-line., když se nehccete spojit se svým lékařem. Nebo se zeptejte v lékárně.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&ei=FrjfXLTDLM­LekgW_6ZuIBA&q=Do­tazy+na+intere­netu+na+zdrav%­C3%AD&oq=Dota­zy+na+interene­tu+na+zdrav%C3%AD&gs_l=p­sy-ab.12...9976.12114­..15520...1.0­..0.122.511.3j2­......0....1.­.gws-wiz.......0i71j33i10­.49A7yJU1KPM

Edison

A co Ti na to řekl Tvůj lékař!!??

Dochy

nevíme jaké (a kolik) jsou tam účinné látky. Dalo by se najít v příbalovém letáku. Ale obecně mixování nelze doporučit. Pokud se dobře pamatuji tak i zdánlivě stejné pilulky se dost liší působením a složením. pokud budeš bez kontroly střídat, tipnul bych že místo uklidnění potíží Ti to cyklus dost rozháže…

BelLeVi

Edison: Lékař mi neřekl nic. V půlce března jsem si vzala Postinor a od té doby jsem neměla normální menstruaci. Od lékaře jsem dostala předepsanou značku Ayreen, která se má začít brát v první den menstruace. Bohužel jsem si prášky zapomněla a menstruaci dnes velmi nečekaně dostala. Proto jsem si vzala značku Yosefinne a ptám se na tuhle otázku :)

annas

Neptáte se na otázku, ale čedkáte odpověď na otázku, kterou sjte vložila.

. To věříte neznámým lidem z internetu, když se ptáte na problémy, které souvisejí se zdravím?

Obraťe se na léklařskou poradnu on-line.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&ei=FrjfXLTDLM­LekgW_6ZuIBA&q=Do­tazy+na+intere­netu+na+zdrav%­C3%AD&oq=Dota­zy+na+interene­tu+na+zdrav%C3%AD&gs_l=p­sy-ab.12...9976.12114­..15520...1.0­..0.122.511.3j2­......0....1.­.gws-wiz.......0i71j33i10­.49A7yJU1KPM

Edison

A lékař nemá třeba telefon? Taky jsou lekárny a jiné relevantnější zdroje, než net plný gynekologů amatérů!! Bože!! Jde o vaše zdraví!!