pankufrik

Je kocovina po diacetylmorfinu ?

zdravím, čistě z lékařského hlediska – dejme tomu, že máme nějakého uživatele heroinu, který jsi dá dávku a po nějaké době mu ustoupí účinek → má v této době nějakou bolest hlavy podobnou jako po alkoholu ???

Teoreticky kocovina je z toho, že alkohol tělo dehydratuje … Dělá tohle i tento opiát ? Já myslím, že ne → ale na druhou stranu to člověk musí poté na sobě nějak pociťovat, že by třeba před pár hodinami „smažený“ …

Děkuji za odpověďi

(vyprošuji si odpovědi idiotů, co budou spát, že jsem feťák)

Děkuji za odpověď,

nešlo mi ani tak o abstinenční příznaky, ale o dobu přesně mezi „vystřízlivěním“ a abstinenčními příznaky.

nebo
Dejme tomu, že někdo třeba je jen slabě závislý a bere slabou dávnku jednou za čtvrtroku. A pokud nemá, tak silnou závislost, tak třeba ani nemá silné abstinenční příznaky, ale stejně by mohl mít nějaký stav (podobný kocovice) ??? nehledě na abstinenční příznaky.

Odpovědi
Kepler

Heroin působí na lidské tělo úplně jiným mechanismem než alkohol a nezpůsobuje klasickou alkoholovou kocovinu. Problém nastává až u závisláků, kdy se po vysazení dostavuje absťák.
Tělo odpovídá na přítomnost heroinu v mozku snížením (a někdy zastavením) produkce endogenních opioidů. Endorfiny jsou pravidelně uvolňovány v mozku a nervech, aby mírnily bolest. Jejich další funkce jsou stále nejasné, ale jsou pravděpodobně spojeny s účinky způsobenými heroinem, jako tišení kašle nebo průjmu. U uživatelů heroinu snížená produkce endorfinu vytváří závislost na heroinu a vysazení heroinu způsobuje silné příznaky jako bolest (dokonce i při absenci fyzických příčin). Tyto příznaky nazýváme odvykací (abstinenční) příznaky. Následují 6 až 8 hodin po podání poslední dávky heroinu.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/He­roin

anonym

Jak může spáč odpovědět, že jsi feťák?!

pankufrik

Děkuji za odpověď,

nešlo mi ani tak o abstinenční příznaky, ale o dobu přesně mezi „vystřízlivěním“ a abstinenčními příznaky.

nebo
Dejme tomu, že někdo třeba je jen slabě závislý a bere slabou dávnku jednou za čtvrtroku. A pokud nemá, tak silnou závislost, tak třeba ani nemá silné abstinenční příznaky, ale stejně by mohl mít nějaký stav (podobný kocovice) ??? nehledě na abstinenční příznaky.

Kepler

Myslím, že v takovém případě asi fyzické příznaky mít nebude, ale může přijít pocit prázdnoty, místo euforie a příjemných halucucanicí najednou obyčejná šeď okolí. Jenom moje domněnka, nikdy jsem ten šmejd nezkoušel.

pankufrik

díky za odpověď