jirka F

Je horší upálení nebo opaření?

Podle mně opaření tolik nebolí jako upálení. Co je podle vás horší?

Nejlepší odpověď
Drap

d) mám jinou odpověď(prosím o uvedení jakou?)

Co to je upálení? Pokud myslíš upálení k smrti, že člověk zemře, tak je to nejhorší díky té smrti. Při velkém opaření může také dojít k smrti. Pokud je to běžné popálení a běžné opaření, tak záleží na rozsahu a na konkrétní části těl. Bolí oboje. Myslet že jedno bolí méně než druhé je nesmysl.

Další odpovědi
elkon

d) mám jinou odpověď(prosím o uvedení jakou?)

Proč se zabýváš takovými nesmysly? To tě nebaví život? Dělej něco zajímavého, nebo si najdi holku. Nebo jdi s kamarády aspoň na pivo.

Disraeli

d) mám jinou odpověď(prosím o uvedení jakou?)

Obojí je totéž, teda pokud pod upálením nemyslíš rovnou tu smrt upálením. ;)
„Upálením“ myslíš popálení o něco horkého, žhavého, rovnou o plamen/oheň? Opařením myslíš popálení – jako vodou nebo párou?
Je to všechno popálení/opaření a ty mají své stupně… a podle těch stupňu je tu i závažnost i třeba míra bolesti.

Pokud jsem to tvé rozdělení pochopil správně, tak opaření většinou nemusí být tak vážné ani tak bolestiví. Protože horká a vařící voda bude mít do 100 stupňů (a když se poleješ třeba horkou kávou, trochu to zaštípe, může mít třeba už jen 70– 80 stupňů), obyčejná pára (při vaření vody) nad 100… ALE je zde otázka, jak dlouho to opaření trvá, tedy po jakou dobu jsi vystavován té pálivé kapalině/plynu – jestli je to vteřinu nebo z nějakého důvodu třeba i minuta. A taky pára může mít nad 100 stupňů ale klidně může mít i stovky až tisíce stupňů a takové opaření opravdu nebude lehké ani nebolestivé. Kdežto se můžeš popálit třeba o žhavý pekáč při pečení – může to trvat necelou vteřinu, být to letmý dotek a teplota mnohem nižší než u té páry.. takže si nevybereš.
Tak si představ že spadneš do kotlíku s vařenou vodou nebo olejem… to je taky opaření, ale fakt že pořádně lechtá. ;) :D

Obojí jsou zkrátka popáleniny a záleží na způsobu toho zranění. Důležitý je stupeň popálení a je celkem buřt, jestli je to „upálení“ nebo opaření.

Pokud ti jde o úpálení–smrt, tak ta je většinou fakt dost bolestivá, znamenající zároveň bolestivou agónii z plamenů a zároveň dusení se oxidem (štěstí má ten, co má „lepší“ hranici a udusí se dřív, než k němu dojdou plameny nebo vysoká/pálivá teplota… né že by udušení bylo nějak příjemné, ale bývá považována za o něco snesitelnější, než upálení).
Každopádně otázka asi jako jestli chceš být zaživa uvařený (případně upečený/uzený nad ohňem, či párou) nebo upálený. Přímý oheň/žhavost nebo vařící kapalina… to si nevybereš.

Filip84

a) upálení

No, teďka jsme tu probírali viselců věšení, a že dřív se s tím nikdo moc nepáral, prostě ho „zhoupl“, on tam s sebou nějakou tu desítku minut škubal, taky aby měli fakani podívanou, že jo, no a pak tam visel, tak jako pro všeobecnou vejstrahu, a taky aby bylo vidět, že městská rada má důležitost, a taky to hrdelní právo. A když bylo viselců málo, tak se „zhoupl“, fakani měli podívanou, pak ho pacholci sejmuli, Mistr ostrýho meče viselce naporcoval a rozvěšel na šibenici tak, aby to vypadalo, že jich je víc – čím víc viselců, tím větší důležitost městský rady, a taky ten odstrašující oučinek! 👌😂

No a Ty přijdeš s upálením? No, upálení patří k jedněm z nejhorších způsobů smrti podle práva. Proti tomu je prosté opaření vodou nic, maličkost.

Ale buď klidný: nebudeš-li dělat Palacha, dneska Tě nikdo jen tak neupálí. Ono taky postavit hranici, to není jen tak, to se taky musí umět! A Mistrů ostrýho meče, kteří by to uměli, nemáme zrovna tucet v každým okrese. Tak? 👌😂

Jyřýk🤪, Ty jedeš! 😎🙃😂

jirka F

Protože mně stejně oni sledují a nakonec mně ublíží a když si koupím sladkost a sním jí tak oni se top od té společnosti doví a příjdou ke mně avytrhnou mně srdce.

Filip84

Jyřýk🤪: To už je rokiovina, vyhledej psychiatra, rychle! Bez legrace, bez urážky, bez nadsázky.

jirka F

Ale díky za rady elkone.

elkon

Nemáš Jirko zač, ale nemysli na kraviny a užívej života. Je to to nejdražší co máš. Na světě je halda krásných věcí.

jirka F

Zkrátka nechci už žít život ve strachu.