dust8

Je hněv nejhorší ze sedmi smrtelných hříchů?

Nejlepší odpověď
annas

Jiná odpověď

Těžko říct. Záleží zřejmě na okolnostech.

Hněv je hřích, který člověka ničí. Způsobil mnoho problémů, odhaluje nízkost člověka, jeho pravé já, zvláště když neexistuje odpuštění.

Myslím si, že mnohdy je horší závist, která ničí dobrou pověst, šíří se rychle, naslouchačů je vždy dost.

V Příslovích 14 ,30, stejně jako tvrdí Šalamoun: „Život těla je srdce zdravé, ale hnis v kostech je závist." Závist není obranná zraň; je to útočný nástroj, kterého užívá zákeřnost.

Myslím si, že hněv je víc záležitostí osobní, závist se stává veřejnou.

https://citaty­.net/citaty/16074-salamoun-zivot-tela-jest-srdce-zdrave-ale-hnis-v-kostech-j/

Další odpovědi
NoFear

Jiná odpověď

Může být jedním z nejdestruktiv­nějších, ale také bych řekl, že jako jediný z hříchu může být alespoň částečně užitečný. V jistých případech. Sebeobrana, motivace,prosa­zení,…
Za mě jsou nejhorší pýcha s leností.

paul1

Jiná odpověď

Ze sedmi hlavních hříchů – hněv, lakomství, lenost, nestřídmost, pýcha, smilstvo a závist mi připadá nejhorší hněv, ale je tam i výjimka a to je hněv spravedlivý.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.