bonz1

Je důležitější lepší procesor nebo větší operační paměť?

Konkrétně Intel Core i3 4130 3.4 GHz a 4096 MB RAM vs. Intel Core i3 3240T 2.9 GHz a 8192 MB RAM

Nejlepší odpověď
quentos

Jako pro koho. Jiné to bude pro toho, kdo na PC hraje především hry, a jiné např. pro toho, kdo používá PC jako psací stroj.
Doplňuji:
*jak pro koho

Další odpovědi
anonym

Větší Ram dává větší tempo,více si prostuduj tady,záleží na co chceš svůj PC zaměřit
http://www.x-computers.eu/s/re­cenze/pocitace-ostatni/12-01-26herni-vs-video-pc/

led

RAM je dočasná pamäť, ktorá slúži na ukpaladanie dočasných pracovných súborov počas práce, pribežne sa vyprázdňuje a zaplňuje. Procesor je zariadenie vykonávajúce vlastnú prácu počítača, čím viac jadier tým viac súbežnej práce môže v jednom čase vykonávať. Procesor typu i3 patrí v súčasnej dobe už medzi zastaralé procesory. Vami udávaný procesor s 3,4GHz je rádovo rýchlejší než s 2,9GHz, čo vyrovnávate RAM pamäťou.
Z tohto pohľadu by som tieto varianty hodnotila, čo sa týka počítačového výkonu ako 1:1 ale,
nestačí len pozrieť na procesor a pmäť ale aj na komunikačné cesty pre dáta, tj matičnú dosku.
zjednodušene,
ak máte cestu prvej triedy, plnú zákrut a križovatiek, nepôjdete na nej tak rýchlo ako na diaľnici, aj keby ste mali auto schopné dosiahnúť rýchlosť cez 300km/h.

setapouch

Zalezi na konkretni aplikaci. Nektere provadeji vypocty na graficke karte, kde je vykonu nadbytek. Jine vyzaduji hodne pameti, napr. hypervizory. A v neposledni rade, upgrade pameti je vyrazne jednodussi nez upgrade procesoru.

postcd

zjisti si na pc které máš ty nebo někdo jiný kolik zabíráš procesoru a paměti. pak můžeš říct v čem asi budeš nejvíc omezený. tebou zmíněné parametry nevím proč by neměly dostačovat. já vždycky využil tak max 1,8gb paměti a cca 20% 4 jádrového procesoru (4 vlákna po 2,5Ghz) . nikdy jsem nepocitoval nedostatek

led

Prosím prepáčte preklepy
ukpaladanie = ukladanie
pribežne = priebežne
pmäť = pamäť