Odpovedi18

Podle čeho poznat, který adaptér je rychlejší?

Mám na mysli ty, které rychleji nabijí mobilní telefon

Nejlepší odpověď
Hlada

O rychlosti nabití nerozhoduje adaptér. Nabíjecí proud je daný telefonem a zdroj musí být schopný tento proud dodat, aby nedošlo k jeho přetížení a tím případnému poškození.

Další odpovědi
led

Prevažne ide o adaptéry, ktorých výstupný výkon v mA, alebo A je vyšší než požadovaný výkon výrobcom. Pozor, nemýľte si s Voltami. Napríklad zásuvka USB 0,5A (500mA) v počítači nemusí pri záťaži stačiť potrebe rýchleho nabitia smartfónu, nabije, ale trvá to dlhšie. Prirodzene mobily si automaticky nastavujú potrebný nabijací prúd, preto pri samostatnom sieťovom adaptére so zásuvkou USB 5V 1A-2A môže prechádzať vyšší nabíjací prúd, čo umožní rýchlejšie nabitie mobilu. V žiadnom prípade sa nesnažte nabíjanie urýchľovať, nechajte to na automatike mobilu.

Dochy

Jak píší kolegové. Základ je mít adaptér na stejný nebo vyšší proud než předepisuje výrobce telefonu. Druhá věc je kabel – Kablíky odcházejí neuvěřitelně rychle. Jakmile nabíjení začíná trvat příliš dlouho, kupuju nový kablík. V 80% případů to pomůže. Zbytek jde na chybu v adaptéru či vadný akumulátor.

Novější telefony mohou podporovat nějaký rychlejší režim. Ale to není zcela standardizované. Pak je nejlepší používat originál zdroj. (Mám nový Samsung a ten přes USB-C podporuje nabíjení při 9V)