Jose1f

V čem spočívají výhody dvoujádrového procesoru?

Zajímá mě, proč bych měl chtít notebook s dvoujádrovým procesorem. V čem spočívají jeho přednosti? Proč nestačí klasický procesor o dvojnásobném výkonu?

Nejlepší odpověď
MacChill

Já doporučuji jednoprocesor o dvojnásobném výkonu..

Dvoujádrový procesor by měl mít dvojnásobný výpočetní výkon, jenže jsou tam taky problémy, třebaže některé hry využívají jen 1 procesor apod…

Další odpovědi
Nanoon

Proč nestačí jeden procesor o dvojnásobném výkonu? Vezměte si to třeba jako dělníci, může být jeden extra pracant, který dělá rychle, ale nemůže dělat více věcí najednou, kdežto když jsou dva, tak každý dělá kus práce a výsledek je mnohem lepší.
Procesor zpracovává operace v určitém pořadí, proto to chvíli trvá, zatímco když jsou dva, může každý procesor dělat něco jiného.

suaeda

Souhlasím z odpovědí „Nanoon“. Jenom dodám, že výrobci procesorů nás přesvědčili o výkonnosti nových vícejádrových procesorů. Již nikde se moc neuvádí, že při běžně používaných software 2–6 jádrové procesory nevyužijeme. Běžný současný software není zatím vyvinut pro tyto procesory a v podstatě jsou na PC zpracovávány jako běžným jednojádrovým procesorem.