bolak

Podle čeho usuzují počítačoví „odborníci“ na internetu že základní deska kterou si chce člověk koupit je šunt?

Dám příklad, napsal jsem v jedný diskuzi že si plánuju koupit určitej motherboard a ihned jsem dostal odpověď „deska je nic moc, koupil bych si lepší“ přitom u jiný desky, která měla prakticky totožný parametry lidi zase psali že je to jedna z těch lepších desek, přitom ty desky měly stejnej počet paměťovejch slotů, stejnej socket, a tak dále, víceméně jediná podstatná věc ve který se lišily byla značka a cena, protože jedna stála 2500 a druhá 4500, takže mi to připadalo že se prostě jenom koukne na cenu a když několikanásobně vyšší než je zvykem, tak zalásí „perfektní deska, nejlepší na trhu..“ a je z něho odborník, nebo je to jinak?
Doplňuji:
jpau: napsal jsem v počítačový poradně, že uvažuju o týhle desce > http://zakladni-desky.heureka­.cz/asrock-960gm-u3s3-fx/specifikace/ a hned jsem dostal odpověď že „hlavně ne tuhle!!“, tak mě zajímá proč?

Má integrovanou grafiku, zvukovku, network kartu, socket AM3 jako všechny ostatní desky (přemejšlím o 6-ti jádrovým procáku), jeden slot PCI express (víc jich nepotřebuju), dva paměťový sloty o max velikosti 16GB (já si hodlám pořídit 8GB), psal jsem že je to na práci, na tom nehodlám hrát hry, na heuréce ji všichni co ji koupili hodnotili 100%, nikde jsem nenašel že by někomu odešla, takže poruchovost taky nulová, navíc stojí třináct stovek což je pro mě ideální, protože pokud budu za pár let kupovat rychlejší procesor, tak přece nemá cenu nějakou super kvalitní desku za 7.000, když do ní pak třeba nebude pasovat, tak proč je ta deska ŠUNT?

Ať mi to někdo znalej vysvětlí..

Odpovědi
jpau

Z toho co jsi napsal se na to nedá moc co říct, stejně by to šlo aplikovat na fóru o vaření, kde jsi si v receptu přečetl, že do buchty patří normální cukr a na fóru ti řeknou, že s tím to bude sračka ať tam dáš třtinový (asi je z toho poznat že nevařím ale doufám že podstata je jasná)…

O co tedy vlastně jde, každý člověk má na různé věci různý názor (to asi víš) založený na zkušenostech, takže pokud má někdo s nějakým výrobcem (věcí) špatnou zkušenost a např. ta Tvoje deska je od něj tak ji logicky negativně ohodnotí. Samozřejmě, jestli na to budeš bárt ohled je Tvoje věc, faktem ale je, že na Internetu můžeš narazit na opravdu kvalifikované lidi jejiž názor má nějakou hodnotu (těžko ale na tomto sluníčkovém webu), samozřejmě je problém je rozeznat od těch co jsou iditoi… Takže si to přeber sám.
Doplňuji:
Já opravdu netuším jestli je deska a stejná, lepší nebo horší než deska b. Jak jsem již psal a jak jsi si zřejmě nepozoroně přečetl, tak co člověk to názor a ne každý tomu rozumí. Já tomu nerozumím tak to nebudu posuzovat (jako někteří tady – je dobře že tu jsou, semtam mají vtipný příspěvek).

Obecně platí, že elektroniku dělá pár firem, resp. továren (řádově do 15 továren na světě) a dodává ji různým výrobcům, kteří ji pak prodávají ve svých výrobcích za různé peníze i když je to stejná věc vyrobená ve stejné kvalitě. Současně je blbost aby někdo tvrdil (vyjadřoval se ve smyslu), že je Asus (nebo jakákoli jiná firma) je lepší než něco jiného aniž by obě věci stejným způsobem používal…

Takže jestli ti jde u můj osobní názor, který není ničím fakticky podložený tak si kup co jsi si vybral protože pokud budeš brát ohledy na názory jiných lidí nekoupíš si nikdy nic – třeba ten Asusu, podle mě je to jeden z nejhorších výrobců vůbec a vida, je někdo další kdo si to nemyslí.

PS: Řešit jednotlivou kompatibilitu elementů v počítači (deska, procesor, paměti aj.) za Tebe řešit nebudu, pokud tomu nerozumíš nech si počítač postavit nebo si kup značkovou sestavu.

Tw!st

to máš třeba jako u grafických karet, rozhodoval jsem se mezi levnější Gainward nebo trochu dražší Asus, parametry byly úplně stejné. věděl jsem že je Asus kvalitnější tak jsem si radši koupil tu od Asusu a nelituju toho, ta značka toho dělá asi dost. kdyžtak napiš jaká značka té MB je ta dražší, ale jestli je ta dražší Asus nebo MSI tak se nediv že je dražší, je taky kvalitnější než nějakej Asrock

bolak

Tw!st: a když říkáš „věděl jsem že Asus je kvalitnější“ tak jak jsi to věděl? A co to přesně znamená že Asus je kvalitnější? V čem se to konkrétně projeví, ta kvalita Asusu, já tomu moc nerozumím..

bolak

Chci říct, ta deska mi nějak bude zpomalovat procesor nebo mi bude hásel kritikal erory ve windowsech, má moc diodek, smrdí po olomouckejch tvarůžkách nebo co jí je?