kristyjar13

Jaký pevný disk do tohoto notebooku?

Potřebovala bych poradit jaký pevný disk (HDD nebo SSD) je lepší do tohoto notebooku hlavně na hraní her. Klidně za větší cenu, ale kvalitní. Prosím o odkaz. Děkuji :D
systémové informace:
Název pc: DEEL-PC
OS: Windows 7 Home Premium 64-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601.win7sp1_gdr­.130318–1533)
Výrobce systému: Dell Inc.
Verze systému: Latitude D630
Systém BIOS: Phoenix ROM BIOS PLUS Version 1.10 A12
Procesor: Intel® Core™2 Duo CPU T9500 @ 2.60GHz (2 CPUs), ~2.6GHz
Paměť: 4096MB RAM
Stránkovací soubor: 2087MB použito, 6098MB k dispozici
Verze rozhraní DirectX 11: DirectX 11

Nejlepší odpověď
Noga

SSD je zbytečně moc. Ten počítač má hodnotu tak 5K a myslím, že do něj kupovat hdd v hodnotě 3 tisíc je na nic. Dále, notebook má SATA I kde je přenosová rychlost 143 MB/s (podle wiki), takže by to SSD jelo na půl plynu a ani bys tu rychlost nemohla využít. Podle mě ti stačí něco takového
https://www.al­za.cz/seagate-momentus-spinpoint-m8-320gb-d374869.htm
za litr dobré

Další odpovědi
anonym

Když by jste chtěl si koupit v budoucnu SSD tak neinstalujte na něj operační systém, jelikož mnoho přepisů jej rychle ničí
Ale klidně bych se nebál jej prokombinovat. Fotky a důležitá data na SSD a vše ostatní na HDD

Bedy

I564 – přesně obráceně – SSDisk se prakticky nehodí na skladování fotek a podobných souborů, protože to jsou zybtečně vyhozené peníze. Rozdíl v rychlsoti tam neuvidíte a za 2,5 tisíce dostanete jen 120GB.

Naopak na SSDisk dát systém – pravda, SSDisky mají omezený počet zápisů, ale u kvalitních je to opravdu hodně a ten systém tam dost dlouho vydrží – tam právě poznáte, že systém bude rychlejší, bude se načítat rychleji.

Dnes se často počíatče prodávají s tzv. hybridním diskem (marketingové ozančení) – systém je nainstalován na SSDisku a na data slouží HDDisk.

Na klasický HDDisk právě naopak ukládat data, protože to vyjde levněji (není problém dnes koupit 500GB nebo 1TB disk), ikdyž je celkem pomalý oproti SSDisku.