zjentek

Je dobrý se více bát pavouků, či neznámého? Čeho je třeba se báti více?

Představme si, že spíme a po peřině nám leze:

  1. pavouk
  2. neznámý hmyz, ovšem „příjemný“ od pohledu (třeba barvičky, nebo pěkný očička…).

Pak se probudíme a zíráme přímo na něj!

Vy, kteří se zaleknete- čeho se více zaleknete?

Kategorie hmyz- neznámý hmyz (;

Odpovědi
quentos

Proč se bát pavouků, když nic nedělaj? Teda ledaže bys byl moucha.

aliendrone

Není pavouk jako pavouk, to je jasné. Jedna věc je mít respekt před sklípkanem Atrax robustus (jakkoliv je hezoučký), jiná zbytečné obavy před naprostou většinou v Česku se vyskytujících zástupců řádu Araneae. I když jsou u hlášeny ojedinělé výskyty nebezpečných „exotičtějšch přilezlíků“ z teplejších krajin (v důsledku klimatických změn), stále platí, že mnohem větší zlo na tobě nadělá komár. Nebo i prasácká moucha. V mé rodině bez vyjímky všechny ženy trpí doslova hysterickou arachnofobií, což jsem v mládí rád zneužíval. Po vojně jsem si pořídil (víceméně neškodného) sklípkana, když jsem chtěl klid, nechal jsem ho „utéct“. I kdyby hořelo, tak bestie zůstaly vždy uctivě za dveřmi, dokud jsem nenahlásil úspěšný odchyt a zajištění v terárku. Což nebylo nic těžkého, zpravidla do několika minut zmizela Zuzanka v mé kanadě (brusli) pod skříní. A ta úleva, když po pár měsících zdechla, skoro jsem slyšel, jak padaly kameny ze srdcí. (tenkrát nebylo takové zázemí, dokonce ani informace nutné k úspěšnému chovu)

Obecně se hmyzu (jo, vím že pavouk není hmyz) nebojím (jakkoliv jsem už dostal trochu více rozumu a nešťourám klackem do hnízda sršňům), někdy se ovšem štítím – mouchy, či koprofágních druhů, fujky. Je to dokonce tak, že pavouci jsou JEDINÝMI tolerovanými zástupci „breber“ třeba i v ložnici. Všechno ostatní musí pryč na mráz! Tedy ne že bych pavouky tak miloval, ale coby zdatní predátoři ostatních „breber“ byli vzati na milost. ;) :D :D

Kelt

Co je to bát se více nebo méně. Mám více jablek než něčeho jiného, protože to mohu spočítat nebo vážit. Ale jak posuzovat strach při pohledu na hmyz. Jo vidím medvěda po..ru se, uvidím lva a zblednu .. obojí ve volné přírodě pár metrů před sebou. Co je větší strach?
A proč se bát pavouků, nebo hmyzu? Mají velmi důležitou úlohu, což se o některých lidech nedá říci.