Morče859

Co mám dělat,když moje morče nechce vyjít z domečku ven a bojí se?

Mám malinké morčátko,které chovám doposud sama.Nechce jít z domečku ven,ale jak se má najíst natáhne se jak dlouhá,tak i široká.Nevím jestli mám pro to něco udělat anebo to nechat být.je u mně už druhý den.

Odpovědi
Drap

Nech ho být v klidu, zvykne si brzy na prostředí samo

Quimby

Dej mu žrádlo před domeček a nech ho v klidu, taky k němu nedávej ruce, prostě aby mělo klid. Až si zvykne a bude chodit ven, tak mu žrádlo vrať tam kde má být a klidně si s ním pak hraj.

anonym

Zvíře se nejlépe učí přes jídlo…

ReHu

2 dny je hodně moc krátká doba.
Dej mu čas si zvyknout. Pár dní to ještě potrvá, než si zvykne.

anonym

To je málo, dva dny, musíš mu dát chvíli čas, než si zvykne, určitě bylo doteď s maminkou s dalšími morčátky, teď je samo, tak se bude chvíli bát, protože je v neznámém prostředí. Hlavně ho neotravuj, aby se nebálo ještě víc. Dej mu seno,vodu, nějakou směs, cos koupila v obchodě a ten domeček dávej jen na noc, nedělej prudké pohyby, stůj kousek dál a jen se dívej a mluv na něj. Za pár dní si vezmi nějaký pamlsek, myslím třeba kousíček jablka, mrkve, nebo tak něco a dej si to do ruky a prostě čekej, až příjde samo. Neber ho zatím do ruky, když nechce.