karel123

Je dobrý nápad si vzít huskyho do bytu?

Ahoj, chtěl bych si pořídit do Huskyho a chci se jestli by bylo vhodný si ho vzít do bytu , (Rodinný dům bohužel nemám) ale slyšel sem že zase by to nemusel být takový problém když budu v práci já tak s nim půjdou ven rodiče, viděl sem třeba německého ovčáka v bytě 1+1 ale Huskyho jsem zatim ještě nikde u nikoho v bytě neviděl tak co myslíte?

Rodiče jsou aktivní dost skoro každý si jdou spolu zaběhat tak když bych si Huskyho pořídil tak by mohl běhat s nima když nebudu doma já :)

Nejlepší odpověď
gecco

Obvykle tohle není dobrým nápadem – husky není německý ovčák…
😉
Jak moc aktivní a fyzicky schopní jsou tví rodiče?? – protože husky je velice aktivní a velice fyzicky schopný – a pokud mu nedopřeješ dostatek pohybu (velká zahrada je ideální), trpí – a dává to okolí najevo…
_____________­______________________
Každopádně to s rodiči prober dřív, než pséka přivedeš…
Třeba jestli chtějí běhat opravdu denně (několikrát denně) a to bez ohledu na počasí…
😉

Další odpovědi
jáára

Haskouna do bytu ne!

rouzi

Proč ne. Kdyby každý pes měl mít to, co doporučují různí lidé, tak jsou přeplněny útulky. ( tím myslím prostory) Záleží na člověku, jak zvládne svého psa.
Já bych psa nechtěla, protože je to velká starost, která nekončí tím, že mu dáš nažrat. Mám ráda klídek 🙂

MK44

Husky je temperamentní, typicky „outdoorový“, smečkový pes.

Chovají se venku. To znamená nejlépe nejméně dva. Vyžadují pravidelnou fyzickou zátěž a hodně kontaktu a činnosti (proto by samotnému bylo smutno a toulal by se, přičemž by uspokojoval lovecký instinkt ať už v lese nebo na sousedových slepicích). Budete s nimi několikrát týdně běhat několik kilometrů (v zimně na lyžích), aby se unavili? Jsou hraví a budou vyžadovat Váš čas na hraní a výcvik, nejsou to gaučoví mazlíci. Neuznají-li Vás jako vůdce smečky, nemáte šanci. Jsou tvrdohlaví a jediné, co se relativně snadno naučí je tahání saní. K lidem jsou přátelští – včetně zlodějů. Potřebují kvalitní stravu – což není levné.

Kostka0

To je těžké! Husky je pes, co potřebuje spoustu pohybu a prostoru. Nevím, zda by mu to později nevadilo, navíc to není žádný jorkšír (což asi určitě víte :))Ale jde taky o zvyk. Jestli na to bude zvyklí od štěněte, možné to možná bude, ale moc bych to nedoporučovala.

arachis

Nejde o velikost bytu, když bude mít jinak dostatek pohybu i venku, jde o to okolo. Máme doma malého postelového pejska, ale je všude. Takže je třeba počítat s tím, že budou všude chlupy, to v první řadě. (my máme rasu, co nepouští) ,ale chce být všude, u vaření, u úklidu, jako malé dítě. Rozloučili jsme se s ubrusy na stolech, vázičky a jiné serepetky z dosahu a také potřebuje svůj prostor kromě pelíšku i ke hraní, i doma ho popadne rapl a bude si chtít hrát s balonkem nebo kačenkou…A docela si nedovedu představit hygienu u takového pejska, toho našeho stčíme po procházce do lavorku na umytí tlapek…Jinak bývají v bytech i větší hafani, je to jen o toleranci páníčku co dovolí a co ne. Já si ale osobně např.nedovedu představit, že by ta naše prdelka nemohla s námi do ložnice…