Savier

Je dobrý nápad si pořídit pitbula?

Kamarád se zbavuje pitbula (7) kvůli tomu že se mu narodilo dítě a jeho žena má prý strach že mu něco udělá, tak mě napadlo že bych ho vzal. Někde jsem slyšel že pitbul umí být agresivní na cizí psi, tak nevím co je na tom pravdy. Bydlím poblíž sídliště a při venčení by určitě proběhla nějaká konfrontace s cizími psi.. Mohl by to být problém? Zvyknul by si? Díky!

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží pouze na tom jak je pes vychovaný a jak je cvičený, popřípadě jak ho vychováš, nebo vycvičíš psi. I někteří pitbulové jsou jako beránci a cizích psů si ani nevšimnou.Pes je v podstatě každý srejný, i když každý chce trochu něco jiného. Takové hodnocení, že to mají v genech, v povate a podobně , popřípadě hodnocení na bojový pes jsou nesmysly, většinou vytvořené novináři, kteří obzvláště milují psát o věcech o kterých nic neví. Viděl jsem pitbula vychovaného jako záchranářského psa s naprosto perfektní prací. Většinou se to odvíjí od času, který psovi věnujeme. Podle statistik je nejvíce pokousání od malých psů, jezevčíků. čivav, a různých malých kříženců. Podle statistiky i v napadení zvířat figurují tito psi. Někteří pitbulové se šlechtily a vychovávaly pro psí zápasy. Neznamená to však, že se budou rvát více než ostatní plemena.

Další odpovědi
Filip84

Úplně otevřeně a na rovinu, když se ptáš na to, na co se ptáš, sedmiletý pitbul pro Tebe není.

Na poprvé si pořiď psa z útulku, který je klidný, hodný, nekonfliktní jak s lidmi, tak s ostatními zvířaty. Ne pitbula, kterému je sedm let! 🙄🤦‍♀️

paul1

Asi tam bude nějaké riziko, oni mají agresi v krvi, nejen na psy.

Rokio

Pokud se o zvířata neumíš postarat a máš příliš mnoho povinností, tak ne.

Kelt

Nápad je to třeba dobrý, protože získáš psa. Otázkou je, jak to se psy umíš, jak se mu budeš věnovat a když si uvědomíš, že za něho odpovídáš. Já bych si na to netroufnul.