WhiteCrow

Je bůh sadistický zbabělec, nebo jenom výplod lidského zoufalství?

Co myslíte?

Nejlepší odpověď
OSHO

Bohem je to, co má trvale všechny božské vlastnosti, jako je dokonalost, genialita, vševědoucnost, všemocnost, všudypřítomnost, věčnost atd. Z toho je jasné, že bůh nemůže být člověkem nebo subjektem, bůh, to jsou protiklady, mezi kterými je napětí, například; dobro a zlo, pravda a lež, život a smrt, aktivita a pasivita, praxe a teorie, subjekt a objekt atd. Bůh tedy není nad námi v ráji, to jsou jenom pohádky; mytologie, pověry, rituály, fetiše, sekty, náboženství, ideologie atd. Všechny staré knihy, to jsou pohádky pro hlupáky.

Zdroj: https://www.y­outube.com/@Pra­gue-GVKB/videos

Další odpovědi
elkon

Bláboly.

da ny

Nevím, jak je to s bohem a kterého máte na mysli (boha slince, moře, podsvětí, boha vína, války aj.).
Pokud máte na mysli Boha, může mít mnoho podob, třeba, s ohledem na náboženství. I kvantová fyzika má svou definici Boha.
Pro někoho je to pán s berlou, na obláčku. Pro jiného, všeobjímající Vesmír, centrální mozek lidstva, vesmírný computer atp.
Sadisté a zbabělci, jsou na Zemi pouze a jen lidé. Za vším stojí člověk a jeho činy. Jeho rozhodnutí, jeho přání.
Bůh tedy (již, podle Nového zákona)netrestá, Bůh nesoudí lidské činy.

Výplodem lidského zoufalství, je domněnka, že je něco boží trest, že něco dopouští, n, ře je to „jeho dílo“.
„Vše si lidé vykoledují sami!“ Pýchou, nenasytností, chtivostí, nenávistí, nečinností, ignorací a další si můžete doplnit…..
Tak to mám já. Tisíc lidí, tisíc názorů.
Otázka, nic neřeší…..

Roman71

Kterého „boha“ máte na mysli? Těch „bohů“ je celý panteon, zatímco pravý Bůh je jen jeden, a nezapadá do vaší představy ani v nejmenším. Za „boha“ se vydává i sám padlý anděl Satan – bůh tohoto světa. Vlastnosti jeho povah jsou vidět všude.. bezcitný sadismus k nim patří také.

Pepa25

My nevíme v jakého boha věří bílé krávy …

quentos

To si tady někdo plete slovíčka… Crow nebo cow, všechno jedno…

Pepa25

quentos: díky za upozornění, neumím číst, že to není jedno, to vím 😉