Smackdown

Jde udělat bramborový salát z rozvařených brambor?

Anebo jsou už jen na bramborovou kaši?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Udělat jde, ale bude to hnus.

Další odpovědi
johana 56

Salát z rozvařených brambor by nebyl salát.
Možností využití na zpracování: kaše, placky, těsto na knedlíky…

dubraro

Jde, ale nemá to smysl. Udělej kaši nebo šťouchané brambory.
Na salát se používají brambory odrůdy „Keřkovské rohlíčky“, které se nerozvařují, jsou tzv. lojovité.

Kepler

Jen doplním: pro přípravu bramborového salátu by se měly použít nejkvalitnější salátové brambory (varný typ A), které jsou nejméně moučnaté a po uvaření se nerozsypou, zůstávají pevné. Pro zájemce více na https://hobby­.idnes.cz/bram­bory-na-vanocni-salat-0yz-/hobby-domov.aspx?c=A121221­_1869661_hobby-domov_bma

marci1

Pokud máš na mysli tradiční bramb. salát, tak zapomeň. Udělej si bramborovou kaši. Já ji mám ráda s nakrájenou pažitkou. 🙂

ivzez

Záleží na tom, jak moc jsou rozvařené.
Já brambory na salát vařím trochu déle
než brambory na přímou konzumaci.

Jestli nejsou moc rozvařené, zkusila bych to.

da ny

Já bych z nich salát nedělala.