Estera

Jde opětovně absolvovat základní školu?

Již mám za sebou absolvovanou základní školu a chci si zpětně udělat maturitu, ale na dost věci sem zapomněla, chci si obnovit znalosti, je možné tedy si udělat po druhé ZŠ?
Dekuju

Nejlepší odpověď
Disraeli

Řekl bych, že ne… oni ani zletilé už k nezletilým nepouštějí (z principu). ;)
Ale zopáknout si učivo ZŠ není žádný problém.

  1. Stačí si projít věci, které ze ZŠ máš, sešity, zápisky učebnice. Popřípadě není problém si pár těch učebnic koupit a proletět je. Nemluvě o internetu, kde máš dokonalý přístup k učivu ze ZŠ – v různých zdrojích a formách.
  2. Učivo ZŠ není vůbec těžké. Tehdy, když jsi tam studovala, tak ti to tak v každém tom ročníku mohlo připadat (hlavně i díky tomu, že to bylo poprvé a taky i kvůli složité výuce a formě postupů školy a učitelů), ale když se na to zpětně podíváš, uvidíš, že to jsou vesměs hrozně snadné věci nebo informace schopnosti, které znáš a kterými disponuješ, minimálně ty nejdůležitější věci. První a druhý stupeň, ten pvní proletíš během chvilky no a ten druhý skoro taky… je třeba si uvědomit, že ta děcka (a hlavně v pvrních ročnících) se nic složitého a obsáhlého neučila. Jenom ty nejzbytnější základy (znalostí a dovedností/gra­matiky, počítání), všeobecně známé, nemluvě o tom, že té látky ani nneí tolik.
  3. Pokud si chceš zopakovat SŠ (nebo ji dodělat), nemusíš kvůli tomu opkaovat celou ZŠ a její učivo. ;)

Další odpovědi
elkon

Docela zmatené. Nevím, co je zpátečná maturita. Ale chodit znovu na základku je nesmysl. Podle toho zmateného dotazu soudím, že jsi trochu mimo.

Drap

Netuším co je to dělat zpátečně maturitu, ale ZŠ se navštěvuje pouze jednou. Kdo by to za tebe platil? a nejen výuku ale i zdravotní a sociální pojištění? Ro že jsi zapomněla je tvůj problém. Neni problém si zakoupit učebnice a vše potřebné se doučit.

led

Absolvovať minimálne Základnú školu doporučujem aj mnohým politikom, pretože, keď počujem, čítam tie ich nespisovné vety bez hlavy a päty s czechanglikán­činou naučené, prečítané, alebo odpočuté v sluchátku a vypustené ako bubliny medzi pospolitý ľud, vidím zástupy tvorcov češtiny nazlostene vstávať z hrobov a ostatné už poznáte z amerických hororov prirodzene v angličtine.

Justin1

To mi připadá jako nesmysl. Pro maturitu potřebuješ vystudovat střední školu, ne dvakrát základní školu. Kromě toho život není tak dlouhý, aby byl čas jeho úvodní etapy tak enormně prodlužovat a všechno, co má následovat, o mnoho let odkládat. Chceš do 40 let studovat, ve 40 začínat pracovat, ve 45 zakládat rodinu a vzápětí s nástupem středního věku pocítit úbytek sil, nemožnost si odpočinout a syndrom vyhoření, protože toho máš ještě tolik ke zvládnutí před sebou, že se nemůžeš zastavit?

Pokud si dobře vzpomínám, před časem tu někdo chtěl opakovat už absolvovaný rok školy jenom kvůli pokusu udělat to podruhé s lepšími známkami. To je podle mě taky nesmysl, plýtvání časem, po který na tomto světě můžeme být, a plýtvání tou částí toho času, kdy jsme ještě při síle.

zjentek

Jééé, já bych si to dal hned!

Kazatel

Myslím, že to můžeš následně absolvovat doma jako rodič s dítětem.

cappuccino

Na tvem miste bych si obstarala ucebnice z 9.te tridy,probrala latku a zjistila, kde mam nedostatky. Potrebujes si jen osvezit vedomosti.

Justin1

To, o čem jsem se zmiňoval, se netýkalo opakování ročníku, ale opakování už složené maturity kvůli vylepšení známky, která potom nikoho nebude zajímat.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-mozne-opravit-jiz-slozenou-maturitu