Anasûrimbor

Je možné „opravit“ již složenou maturitu?

Je možné opravit si již složenou maturitu? Myšleno tak, že nejsem spokojen s jednou známkou a rád bych ji opravil. Je to možné? Děkuji za případné odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

Pokud máte pochybnosti o výsledku hodnocení, je možné požádat o přezkoušení krajský úřad, odbor školství, školní maturita, který školu řídí, nebo přímo na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. – státní maturita. .

Jenže jste zřejmě promeškal termín.

Druhá skutečnost, maturitní vysvědčení je jen papír o ukončeném vzdělání. Záleží víc na praktickém uplatnění, ale často platí, že průměrní žáci jsou v praxi šikovnější.

Berte to, že jste měl smůlu, třeba sjte něco podcenil, nebo vám otázka nesedla atd.

Pocit vám zůstane, ale bohužel, nic to nezmění.

Mně se stalo něco podobného u zkoušky na VŠ. Než jsem vstoupila do místnosti, podívala jsem se na jednu otázku. Měla jsem štěstí, nakonec smůlu, protože mně asistentka položila stejnou otázku. Když jsem odpovídala, opravila mě, reagovala jsem, že moje odpověď je správná.

Bylo vidět, že zuří, hodila mně index se známkou výborný, dá se říct, že mně zlostně poslala pryč. U státnic mě sice nenachytala, ale dala si záležet. . Ale pocit to byl nepříjemný, naštěstí tam nebyla sama.

Je to už hodně dlouhou, ale na nespravedlnost se nedá zapomenout… Zůstane jen kdyby …

Další odpovědi
Justin1

Nevím to úplně jistě, ale myslím, že se dá opravovat jenom zkouška, u které jsi neuspěl. U zkoušek na vysoké škole může být možnost na konci zkoušky (ale už ne později) nepřijmout její výsledek, nechat se ohodnotit tak, že jsi nevyhověl, a zkoušku opakovat, ale pochybuji, že by to bylo možné u maturity, navíc s časovým odstupem.

Každopádně Tvoje maturitní známky pravděpodobně na nic vliv mít nebudou a stěží budou někoho zajímat. Důležitější je, jestli maturitu máš, nebo nemáš.

nyjono

Obávám se, že maturita má pouze jeden pokus.
Pro uklidnění ti mohu sdělit, a to je pravda, že nikdy, nikde a nikdo nezjišťoval známky na maturitním vysvědčení, Pouze jestli je maturita složená a tedy ukončené středoškolské vzdělání s maturitou.
Lepší nebo horší známky jsou pouze pro tvůj pocit.

Drap

Ano, lze i toto, ale pouze tak, že vystuduješ jinou školu a maturitu složíš znovu a lépe. Jiný způsob neni možný. Nadále se budeš prokazovat tou lepší maturitou.

Justin1

Obětovat několik let života kvůli jedné známce, jak navrhuje Drap, bych nedoporučoval. Dokud jsi mladý, máš pocit, že máš na všechno dost času, ale to několikaleté zpoždění všech dalších životních etap by jen tak nezmizelo a časem by Ti Tvoje situace začala být nepříjemná, až bys viděl, kde už jsou Tvoji vrstevníci a kde jsi Ty. Třeba pořízení bydlení a hypotéky není dobré řešit až ve vyšším věku, ale dokud nevyděláváš dost peněz, tak taky ještě ne, takže nepropásni příležitost. Radši využij toho, že máš maturitu, a posouvej se v životě někam dál.