pája139

Jde nějak „odelektrizovat“ hřeben na vlasy ?

Dobrý den, mám hřeben na vlasy a když se s ní češu tak pak mám z elektriovované vlasy. Jde ten hřeben nějak odelektrizovat ?

Odpovědi
marci1

Doporučuje se hřeben přestříkat lakem na vlasy, hřeben namočit trochu do vody ap.

anonym

Použij jiný hřeben (z jiného materiálu).
Ebonitová tyč (v tomto případě hřeben*) a liščí ohon (jak vidíš, ´poslouží´ jakákoli srst) odedávna fungují jako výborný zdroj statické elektřiny…
;-D
*) no, zřejmě nejde přímo o ebonit – moderní plasty mají (v tomto kontextu) podobné vlastnosti