talka

Jde nějak (aspoň částečně) odnaučit mnohomluvnosti?

Mám hodného, chytrého syna (elektroinženýr), ale už se ho skoro bojím na něco zeptat, abych nemusela vyslechnout „přednášku“, což mi jde na nervy. Říkat cokoliv (šetři si hlasivky, stejně to zapomenu, ničí mě to …) je házení hrachu na zeď. (Kam se hrabou ukecané ženy!)
Pokud někdo sleduje Ulici na Nově: už říkám synovi Lumíre, nenuť mi své rady!

Odpovědi
gecco

;-DD
Nechci se zastávat ukecaných mužů (podobné výhrady, které zmiňuješ, slýchám také – když jsem požádán o nějaké vysvětlení já)…
😉
Ale na holky, které spolu tráví celý víkend – a poté vedou několikahodinový telefonát, ´nemáme´…
Vždycky mi vždycky připomenou klasický vtip:

  • dvě ženské se loučí před vězeňskou branou po odsezených 20 letech – „Božka – a odpoledne se stav, ať si to dopovíme“…

😉
____
K otázce – obávám se, že, že tato potřeba ´přednášet´ nelze odnaučit, nejspíš poukazuje na pedagogický talent.
😉

ReHu

Odnaučit asi ne.
Doporučuji " vypnout" a nevnimat.

Agneta

Je vidět, že si s ním na toto téma nepovídáš. Udělej si chvilku čas na rozhovor…on je inteligentní, a pochopí to, co mu jinak ještě nikdo neřekl – jsem si jistá, že se mu to zaryje do mozkové kůry…Ono takové to „nenuť mi své rady“ není taky nic hezkého…tak se s dětmi nemluví:D

talka

Ad gecco: hřebíček na hlavičku (taky přednášel na PF)!

gecco

😉
Ber to tak, že tě má rád – chce ti poskytnout informaci včetně implikací…
😉
Kdyby tě rád neměl (nebo si tě nevážil), prostě by jen ´zabručel´ větu holou…
___
Přítelka se mne kdysi zeptala, jak je možné, že letadlo letící 200 km/h letí a auto jedoucí 200 km/h neletí…
Následovala několikahodinová ´přednáška´ o aerodynamice…
😉

talka

DÍKY! Ale mně to dost ničí nervy; a on to dost přehání i v nepodstatných věcech.