zjentek

Jaro běží, kdekdo fotí „neznámé broučky“ a obrázky s dotazy pak vkládá na internet. Nechybí zde patřičná kategorie hmyz?

Kde kdo se dnes venku bezcílně potuluje s mobilem a v živočišné říši fotí vše, co živě jakživ nespatřil!

Čím víc teplo, tím pestřejší a vybarvenější druhy.

Nechybí zde kategorie HMYZ?

Nejlepší odpověď
Kelt

No není to nádhera. Jdeš po cestě nebo po louce a najednou vidíš, jak se kolem mihne nějaký brouk, nebo jiný představitel hmyzu. Aspoň já žasnu nad tou stavbou těla, rychlostí pohybu a barevností. A je to úžasné, když se dokážeš nad tou krásou pozastavit a v tu chvíli tě nezajímají peníze, problémy v práci, doma, tvoje starosti. Stejně tak potěší pohled na květinu a podobně.

Další odpovědi
annas

Už jste se o tom několikrát zmínil v rámci své otázky.

Máte pravdu. Místo kategorie Zvířata a ptactvo by byla vhodnější širší kategorie Živočichové, nebo stávající kategorii rozšířit o hmyz.

Podívala jsem se do slovníku a čtu

"zvíře

  1. větší živočich, zvl. savec: domácí, lesní, divoké, dravé, pokusné zvíře; krmení zvířat; mít rád zvířata
  2. expresívmě. živočich, tvor: co to tu leze za zvíře? hmyz ap.
  3. hovorově expresívně – covat se jako zvíře. "

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=zv%C3%AD%C5%99e

zjentek

Kapitán tyvoe ty jsi asi správně neodhadl, v jaký společnosti žiješ! Zakaž tady debilní otázky a můžou to tady ZABALIT zcela ty inteligente! ;(

(;(;(; !!!