hannny

Jakými způsoby můžeme oddělit práškové železo a chlorid sodný?

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud nebudeš mít magnet, stačí směs zalít teplou vodou, ve které se NaCl rozpustí a železný prášek odfiltruješ.

Další odpovědi
aliendrone

Chjo… :( :( :(
Takhle blbý a jednoduchoučký domácí úkol nejsi schopný(á) vyřešit? Co například MAGNET, říká ti to něco? Udělej pro svět něco dobrého a nepořizuj si proboha děti, OK? ;) :D :D

Kelt

Máš tedy heterogenní směs. Každá složka má jiné vlastnosti, NaCl se rozpouští ve vodě a má slanou chut, železo je magnetické. To práškové železo je asi černé, chlorid sodný je bílý. Jak se dělí směsi? Máš snad internet, učebnici chemie a hlavu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

hannny

Mně vždycky baví, jak jste hned toxický :D :D klasičtí Češi. Každopádně dík za odpovědi :D