Avatar uživatele
Zlatý

Jakým způsobem se zjišťovalo v minulosti těhotenství? Pokud vůbec k tomu docházelo...

Moderní testy gravidity jsou staré asi 10 let.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Vynechání menstruce je 1. výrazný projev, k tomu těhotenské příznaky a vždy vyšetření u gynekologa, kdysi porodní báby.
Dnešní test je spíše podpůrná indikace, ale podle vyšetření moči to bylo možné ještě před dnešními testy. Zvětšení břicha je až následná indicie, to už dotyčná žena dávno ví jak je na tom.
Doplňuji:
Prvotně jsem to vypálil od boku, ale ověřil jsem si, že mne intuice neklamala.
10. den po oplodnění se v moči vyskytuje hormon choriogonadotropin. Jeho přítomnost se zjišťovala ve 30. letech 20, stol. vstříknutím do krve žáby drápatky vodní, u níž to podnítí ovulaci a během několika hodin začne klást vajíčka.
Tatáž složka se chemicky ověřovala již v 16. stol. a podobný princip se aplikoval na primitivnější bázi ještě v daleko starší historii.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Je zcela určitě nejdůležitější bohyní sumersko-akkadského panteonu. Ústřední místo jejího kultu ve staroorientálních kulturách bylo jihobabylonské město Uruk, ze kterého se její kult postupně rozšířil přes celý Blízký východ až do Středomoří. V téměř každém městě měla zasvěcen chrám. Její semitské jméno zní Ioledeth, což bylo označení pro porodní bábu. Díky tomu, že akt oplodnění a posléze mateřství byl daleko výrazněji spjat se ženou než mužem, měly ženy vždy daleko větší důvod oddávat se nejrůznějším náboženským obřadům. Patrně tady, u Babyloňanů, mohlo dojít k vyčlenění určitých žen, které se babictví začaly věnovat jako svému povolání. Označení takových žen znělo „znalkyně vnitřku“. Jinak ovšem byla v Babylonii péče o nemocné svěřována obvykle trojici osob a tou byli lékař, zaklínač a věštec.

http://www.zdn.cz/…

http://www.zdn.cz/…

http://www.zdn.cz/…


Avatar uživatele
Bronzový

Pokud se žena pokoušela otěhotnět, tak se nejspíše sledovala velikost břicha.


Avatar uživatele
Zlatý

Slyšela jsem, že matky dávaly svým dcerám na krk ozdobnou sametovou stuhu. Stuha obepínala jejich krk těsně, ale neškrtila. Když dívka otěhotněla, tělo začalo zadržovat vodu a krk zesílil - a stuha se začala zařezávat.

Jinak zjišťoval těhotenství gynekolog z krve.


Avatar uživatele
Bronzový

To bylo úplně jinač,buď žena měla spoždění,navštívila gynekologii,vyšetření a oznámil hodně štěstí budete maminka,šoky,stresy,já měla dva bylá jsem štastná,dneska už bych chtěla bít babička synové mají čas,dneska se příjde na to mnohém dřív je jedno zda je to úlet a jde sena miniiterupci,je to šetrné jak to bilo za mých mladych let,bylo to dost kruté.

Zdroj: žolík

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1126
Zlatý marci1 873
Zlatý quentos 652
Zlatý iceT 625
Zlatý hanulka11 536
Zlatý annas 502
Zlatý panenka 488
Zlatý ivzez 464
Zlatý led 446
Zlatý zjentek 421

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.