Tw!st

Jakým způsobem se dají vnitřně zateplit zdi pokoje?

Zdravím, potřebuji zateplit 2 stěny pokoje ve starším době. Ty zbylé dvě mají tlustší zdi a zateplení tam nebude potřeba. Našel jsem na internetu něco, co se jmenuje Termoaktivní izolační stěrka. Jelikož nepotřebuji pokoj zateplovat nějak razantně tlustou vrstvou polystyrenu, myslím že by taková věc mohla stačit, už s tím máte nějaké zkušenosti? Lze nanést tato izolační stěrka na aktuální omítku, nebo by se musela aktuální omítka sundat a dostat se až na cihlu? Pokud by tou izolační stěrkou muselo jít až na cihlu, existuje nějaký jiný způsob alespoň malého zateplení zdi, u kterého by se nemuselo sundávat stávající omítku, pouze to omítat na ni?. A pokud by se aplikovala izolační stěrka, bylo by nutné zeď ještě potom omítat, či už bude zomítaná tou stěrkou? A na kolik by tak zhruba taková sranda vyšla pro 2 stěny s obsahem zhruba 7m čtverečných? Díky za vysvětlení.

Možná jsem to špatně napsal. Tím zateplením jak jsem psal jsem nemyslel že potřebuji 16cm izolaci! Jde mi o to, aby zeď měla byť jen o trošku lepší pociťovou teplotu. Jde mi také o to tu zeď malinko vyrovnat (jsou na ní malinké oděrky od nábytku). Jinak omítka neopadává a drží, proto jsem psal že ji nechci sundat a jít až na cihlu. Zajímá mě tedy, jestli pokud koupím tohle https://www.ob­nova.cz/staveb­ni-material/aero-therm-5l/?gclid=Cj0­KCQjwpvzZBRCbA­RIsACe8vyLaUC­xqoRWL2xV8JCw4Rg­sOHx7uMuTlRZOr0QTI­eEywEjHg_7_dFA8a­Aty3EALw_wcB nebo tohle https://www.barvy-laky-unimax.cz/ter­moizolacni-barvy-a-natery/tepelne-izolacni-vyrovnavaci-hmota-jubolin-thermo?gclid=Cjw­KCAjwj4zaBRABE­iwA0xwsPx8AY6-0Ts76f8hDyQplhTJTQl4cld­keKEOrOk5F8S6WddW­XvxPuLRoCNbIQAv­D_BwE tak jestli to půjde nahodit na aktuální omítku. Zvlášť ten druhý odkaz již v názvu říká přesně to co potřebuji- termo izolaci (byť jen o pár procent) + vyrovnání povrchu stěny. Zajímá mě, pokud bych to chtěl aplikovat na 2 zdi o obsahu asi 7m čtverečních, za kolik by mi to zhruba zedník udělal komplet (nákup té stěrky+jeho práce). Díky.

Odpovědi
dr.luha

Zevnitř jedině přizdít např. plochým Ytongem.

orestez

Děláte si srandu z takových věcí které stojí obrovské peníze. Však počkejte, až vám odpoví zdejší @cukrar. Místnost zateplená zevnitř, i když jen jedna stěna, bude do budoucna živným polem pro nejhorší modré plísně. Obnova prodává. Jakoá je tloušťka staré zdi? 45 cm a více? Pak má skvělou termoakumulační schopnost. To tak u statečných domů bývá a celkově zateplení vatou, EPS je spíš na škodu.

Stěna, venkovní zeď se zatepluje zvenčí. Pokud chladnou stěnu nebo panel zateplíme zevnitř třeba jakousi nevětrající stěrkou, koberci, polystyrenem, nábytkem, tak za chvíli budete kašlat a po nálezu plísní hledat řešení.
2 stěny jsou studené, za nimiž je venek, exteriér. Ať použijete alobal nebo obnovu, nemá to nic společného se zateplením.
Jestli není dům váš a nemůžete zdi opatřit EPS polyšem, tak aspoň protáhnout trubky ústředního vytápění i na tyto stěny.

Nic jako pocitová temperatura, to si vymalujte stěny oranžovou.

  • zateplit – sama vápenná omítka je izolací. Sračky stylu obnova možná patří na stěny vnitřních příček, jo, mezi kuchyní a obývákem. Nikdy ne na fasády, štíty, kde je venek! Jde o vaše zdraví. A tenká vrstva nemůže nikdy nahradit zatím 120 mm zateplováku který dnes probíhá po celé ČR. A odborníkům z Bruxelesu se to zdá málo. Chtějí víc, tak do půl metru spolu s rekuperací; což znamená většinou v panelových sídlištích zákaz větrání okny i v létě. Tak to jen dopředu. Jinak nikdy nezakrývejte chladnější stěny, za nimiž je už jen příroda čedičovou vatou Rockwoll nebo EPS nebo obnovou.

Bylo by lepší zvolit vytvořit větší ozářený prostor denním světlem. Potom se vás ptám, co myslíte pocitovou teplotou? Že se tudy ztrácí vytápění? Pak bych byl pro předsazenou příčku, to je suchá výstavba. Jde o sádrokarton. A nebo přizdít třeba 12 cm z porobetonu. Povrch porobetonu stav lepidlo, sklolaminátová mřížka, štuková omítka. Pocitová temperatura zůstane podobná, pokud se pod zdí nebo panelem netopí, bývá studená na omak.

mosoj

Za 570 Kč tak svépomocí vymaluješ!!
Navíc materiály na které odkazuješ neizolují, ale mají za úkol odrážet tepelné záření ( pokud nějaké produkuješ!!!)­.určitě tím nezateplíš. Mám je na jedné venkovní stěně. Takže vím o čem mluvím.

Za dodržení přísně daného postupu( dokonalá nepropustnost) lze vnitřně zateplovat extrudovaným polystyrénem ( polystyrén s uzavřenou vnitřní strukturou!!).

Ještě lépe tímto :
http://www.rem­mers.cz/energe­ticka-sanace/iq-therm--inteligentni-vnitrni-tepelna-izolace.htm

https://www.kin­gspan.com/cz/cs-cz/produkty/i­zolace/aplika­ce/interierove-desky

Drap

Nic se nenahazuje. Nanáší se hladítkem, ale také to vůbec nic neřeší.

Jiří Bohumil

Pokud Ti jde hlavně o srovnání původní omítky spojené současně se zateplením (ale opravdu minimálním) tak je možno použít obé z Tvých odkazů. A u toho prvého máš detailně popsán postup, jak se povrch nanáší a upravuje. Vzhldem k velikosti plochy o (pokud tomu rozumím) 14 m2 budeš potřebovat zhruba 3 balení a tak si propočítej co by stál materiál, který zvolíš. Práci bych si, vzhledem k rozsahu, udělal každopádně sám.
Ale zedník by si na to vzal tak 1 den a tak odhaduji cca 8 hodin x 250–300,– Kč , takže za práci cca 2000– 2500,– Kč celkem. A k tomu připočti případně i nákup a nějakou tu dopravu.:-( A máš zase min. 500 – 1000,– Kč navrch.:-)

cukrar

Mohl bych napsat dlouhý článek, ale zateplení zevnitř, tak jak uvažujete, je nesmysl.
Pocitově, dotekově zateplíte jedině nalepením koberce, tapety a podobně. Nezateplíte, jen to pocitově bude myslet, že to je zatepleno.

Jana5678

Nám kamarád poradil vnitřní stěrky a nátěry pro lepší izolaci zdiva. Největší výběr byl na https://baumit­.cz/reseni-kategorie/vnitrni-sterky-a-natery, kde jsme si vybrali, a dokonce jsme to s manželem dokázali i samy natáhnout. Stal se ze mě skoro odborník od doby, co manžel koupil dům, který stále potřebuje nějaké opravy.