Kalim_YT

Jakým voskem impregnovat textil?

Viděl jsem video při kterém muž rozpustil vosk v hrníčku, a poté jej štětcem nanesl na bundu a fénem „zkulturnil“ a vosk zalezl krásně do látky, chci se zeptat, při dnešních cenách impregnací je impregnace látky (staré vojenské celty) voskem stále dobrý způsob impregnace? Pokud ano, jakým voskem impregnovat, je dobrý i obyčejný včelí,, nebo nemáte nějaké spešl doporučení? Děkuji za vaše odpovědi.

Odpovědi
cappuccino

zadej do vyhledavace: spickovy impregnacni vosk

Drap

Včelí vosk je lepší, než běžný parafín. Osobně bych na základě osobních zkušeností doporučoval zakoupení orginálního impregnačního prostředku, Je jich na trhu dost a ceny nejsou až tak vysoké. Pokud uděláš impregnaci sám za pomocí vosku, tak nevydrží příliš dlouho. Vosk v chladu se láme a impregnace se narušuje už třeba jen při balení. Samotný vosk za tepla a stačí běžné slunce, stéká a povoluje. Kvalitní impregnace se jistě vzhledem k výdrži vyplatí, Celta je poměrně malá plocha, a rak i cenový náklad se vyplatí.