korect

Jaký význam má označení “zlý muž” a odkud pochází? Pro koho lze použít a v jakém kontextu?

Např. “zlý muž” sociální demokracie, “Jaroslav Šíma, někdejší zlý muž hokejové Sparty“…

Nejlepší odpověď
dubraro

V kolektivních sportech je běžná strategie, že jeden z hráčů se projevuje jako agresivní a násilnický. Tím na sebe stáhne pozornost hráčů protivníka a usnadní spoluhráčům nepozorovaně provést akci.
Obdobně jako taktika „hodný a zlý policajt“ při výslechu.

Další odpovědi
annas

Podívejte se na význam slova zlý. j

https://www.nechy­bujte.cz/slov­nik-soucasne-cestiny/zl%C3%BD?

Pokud znáte někoho, kdo má vlastnosti, které jsou v odkazu, jde o vaše rozhodnutí, když o něm prohlásíte, je to zlý člověk (muž, žena), který vám nějak ublížil.

Dívala jsem se na Jaroslavu Šímu, který v únoru zemřel, tedy zřejmě je to on.

„Šíma patřil mezi zlé muže, proslavil se nekompromisní hrou. “

https://www.id­nes.cz/hokej/ex­traliga/zemrel-jaroslav-sima.A200220_113­936_hokej_ten

Proč ho asi protivníci takto pojmenovali, vyplývá snad z věty, kterou jsem napsala.

Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem, říkávala babička B. Němcové. Někdo se nelíbí vám, jinému třeba vy. Řiďte se svými pocity., nikoliv názory čiu pocity druhých, pokud vám dotyčný nějak neublížil, nebo ho oso ně neznáte.

,

Emefej

No to je zase otázka! To je opravdu tak obtížné si odvodit, co to např. u hokeje znamená?