Sandy

Jaký účet byste mi doporučili?

Je mi 16 a chci si začít šetřit na stáž do Španělska (v létě 2012). Chtěla bych se zeptat, jaký by byl vhodný účet – nejlépe konkrétní možnost od určité společnosti. Peníze bych nechtěla vybírat, jen bych si je tam postupně posílala, takže něco, kde si neúčtují moc zbytečných poplatků – snad chápete moji představu. Díky moc.

Nejlepší odpověď
mosoj

Tady si určitě něco vybereš .
Po rozkliknutí u jednotlivých bank se dostaneš na podrobnosti.

Zdroj: http://www.me­sec.cz/produk­ty/terminovane-vklady/

Další odpovědi
Miroslavst

S tím věkem je to trošku složitější, ale i tak je zde šance.
Např. www.gemoney.cz je účet pro studenty vedený zdarma.
Co se týče spoření, bylo by dobré nechat účet na rodiče do tvé zletilosti a to u instituce např. www.ing.cz kde je dobrá úroková sazba.

Jambalaya

Nevím,jak je to s věkem, možná ti účet budou muset založit rodiče.
Doporučuji mBank, to je pokud vím jedna z mála bank, která nemá 100% žádné poplatky za vedení účtu.

Zdroj: http://www.mban­k.cz/osobni/mkon­to/

anonym

mBank … tam jsou poplatky pokud vím nulové..

WWW.MBank.cz

fiurasek9

Pokud se jedná o spořící účet tak doporučuji AXA spořící účet roční výnos tam je kolem 3% jinak jestli běžný účet mrkněte na www.bankovnipo­platky.cz ..a zjistíte které banky jsou nejdražší co se poplatků týka nejlevnější je Raiffeisen Bank ostatní jsou moc drahé.pokud ale chcete spořit 5 let a více jsou na to jiné bankovní produkty s výnosy kolem 7–9% ročně.
V tvém věku ale určitě budou muset účet založit rodiče.

Miroslavst

Ano, mBank má nulové poplatky, ale zřídit účet může osoba plnoletá.