kapka

Jaké byste doporučili spoření?

Pro člověka 17 až 18 let. Vyplatí se dnes stavební spoření? Nebo zvolit něco jiného? Spořená částka by byla dejme tomu 1000 – 2000 Kč/měs.

Nejlepší odpověď
Hlada

Bylo by dobré stanovit si další požadavky.
Jestli má jít jen o prosté uložení peněz, tak jsem přesvědčený, že všechny banky a spořitelní družstva jsou bezpečná, rozdíly ve výnosu jsou naprosto bezvýznamné a je tedy úplně jedno, kde peníze budou ležet.
Jiná situace bude, když se bude chtít mladý člověk naučit peníze zhodnocovat. Tomu bych doporučil půjčky P2P od relativně bezpečných 10% až po rizikových 30% p.a. Rozhodně bych se vyhnul jakýmkoli invetičním fondům. Hravým je možné doporučit forex. 19letý učeň z mé širší rodiny dokázal za 10 měsíců z 30 tis. udělat 300 tis za asi 1 hodinu denně. Mám tedy ověřené, že to funguje.

kapka

To 17–18 let je věk, kdy by začal spořit. Nevím, jestli se vyplatí začít dřív nebo až plnoletý.