Kelt

Jaký to mohl být člověk, kdo nasypal ten sajrajt do Bečvy?

To je fakt síla.
https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/desitky-tisic-ryb-v-becve-otravily-kyanidy-padaji-trestni-oznameni-121236
Někdo nasypal do Bečvy KCN, hrozné škody. Vychází to, že to udělal někdo z Valašského Meziříčí. Tam je Deza , dělají sice organiku, ale jestli dělají s kyanidem nevím. Ten kyanid je ještě horší než metanol. A určitě existuje levnější způsob likvidace než tento. Nevím co dodat. Ale díky za názory.

Nejlepší odpověď
elkon

Jsou to jen spekulace, každopádně jde nejspíš o selhání odpovědné osoby. Prostě „šlendrián“. Lehkomyslné jednání. Nebo pak technická závada.

Další odpovědi
Kepler

DEZA s tím asi nemá nic společného, tam se s kyanidy nepracuje. Mimo to kontaminace se objevila až u Choryně. Podle mého odhadu se jedná o únik z nějaké galvanovny, nebo podobného provozu. Jestli ovšem nějaká galvanovna v Choryni je, to nevím. S kyanidem se bohužel nic dělat nedá, pomoci může jen značné naředění.

Pepa25

Pořád ještě může jít o nedbalost (někomu něco nekde uteklo). Ne že by byl výsledek lepší (zvlášť pokud se nepřiznal a včas nevaroval), ale nemusel to být přímý úmysl.

DeninaStrak

Teď jsem domů přijela s práce a vidím tady napsané a říkám co se zase děje za katastrofy teď kouknu na internet. Protože nevím co se děje když jsem v práci a teď jak někdo otravil a zabil všechny ryby. Jakože říkám co tento rok ještě bude co se letos děje je katastrofa

zjentek

Bez komentáře. Bolest v srdci je beztak nepřenosná písmeny.