alexandra

Jaký papír na výrobu lampy?

Teď jsou v modě papírové lampy a já bych si ji chtěla sama vyrobit.Nevíte ,jak se jmenuje ten papír z kterého se to vyrábí.Zřejmě to musí být nějaký speciální nehořlavý.Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Našel jsem na netu : http://www.dre­vorezba.cz/de­tail.aspx?kate­gorie=4798

Další odpovědi
hanulka11

i pergamen by se dal použít

jiriii

Viděl jsem lampičku která měla pletený cylindr a bylo to opravdu velmi zajímavé, hlavně večer, házelo to pěkné stíny. Jinak přikládám se k hanulce11, pergamen by nebyl špatný. Mají v prodeji krásný motivy.

mosoj

Dříve se dělala stínítka s pergamenu , tak zkus pohledat.

honza19hk

Normální papír. A nehořlavý není,pokud to blbě uděláš,můžete vyhořet

Co jsem tak četl statistiky z roku 2012 u nás na stanici, je 8% požárů bytů způsobeno papírovou lampou. Požár od ní vznikce velmi snadno,stačí aby se převrátila nebo byla špatně vyrobená-vzdálenost papíru od žárovky .
Je vhodné tu lampu nenechávat dlouho bez dozoru.
Nehořlavý papír neexistuje.I papír na pečení hoří.