Smackdown

Jaký mý význam metalová hudba v muzikoterapii?

Muzikoterapie podle žánru, význam a co poslouchat?
Meal,rock,pop,dan­ce,freestyle,at­d.

Původně – metálová hudba.

Nejlepší odpověď
Kepler

Terapie znamená způsob léčení a nedovedu si představit, že taková agresivní hudba jako je metal, by mohla něco léčit. Možná tak vytrhnout z letargie, nebo zvednout tlak krve u nemocných hypotenzí.

Další odpovědi
annas

Muzikoterapie má např. velký význam u jedinců s Downovým syndromem.

Ale i zdravých lidí klasická hudba někomu pomáhá nabudit spánek, jinému posiluje paměť, zvyšuje imunutu, umožňuje větší soustředění atd.
Je spíš určená k pohybu

Domnívala jsem se, že metalová hudba spíš škodí třeba vzhledem k hlasitosti.

Ale našla jsem jeden článek, v němž se uvádí, že i tuto " hudbu lze použít (a to velmi efektivně) k znovuvyladění ztracené harmonie těla, mysli, psychiky a duše. Když to přeženu, i ta tolik odsuzovaná hevy-metalová hudba je v malém a rozumném množství (které se samozřejmě liší jde-li o osmnáctiletého habána nebo o osmdesátiletou stařenku) lékem. Je to snadné: stejně jako nůž beru do rukou jen tehdy, chci-li si ukrojit chleba, do rockového klubu si zajdu jen tehdy, budu-li chtít poskytnout svému tělu dávku rytmu a vibrací nutnou k tělesnému uvolnění (potřebuje-li to a neumím-li to jinak). "

Více v odkazu
https://www.ba­raka.cz/Marek/kni­hy/hudba_je_lek/me­tal.htm

„Pro různé lidi jsou však vhodné odlišné hudební žánry. "Zajisté existují lidé, které nervuje, stresuje nebo přetěžuje, když musí poslouchat orchestr,“ potvrzuje kardiolog Hans Joachim Trappe z Bochumské porúrské univerzity. Pro takové připadá v úvahu například pop a rock.

Tomuto druhu hudby lékař přisuzuje povzbuzující účinky, a je proto ideální jako doprovod k monotónním činnostem. Zlepšit náladu umí také latinskoamerická hudba se svými vibrujícími rytmy. „Jsou vhodné pro motivaci, zvláště k překonání melancholických nálad a k posílení radosti ze života,“ vysvětluje expert.

Žádný léčivý účinek naopak nevidí u heavy metalu a techna. „V jednotlivých případech mohou pomoci při odbourávání agresí, při vstřebávání zlosti, zklamání a frustrací, zároveň ale zvyšují srdeční frekvenci a krevní tlak,“ upozorňuje odborník.

Známy jsou také případy náhlých úmrtí způsobených narušením srdečního rytmu na techno akcích. Příznačné je, že při heavy metalu a technu hůře rostou i rostliny, nebo dokonce hynou, jsou-li trvale vystaveny tvrdé muzice. K terapii prý nejsou vhodné ani německé šlágry.

Obecně platí, že pro muzikoterapii je jednoznačně vhodnější instrumentální hudba, protože zpěv rovněž může vyvolat stres.

Nebezpečné jsou však také opusy s mnoha náhlými změnami rytmu a hlasitosti. „Něco nepředvídatelného, překvapivého v mozku automaticky vyvolává pozornost a na krátkou chvíli nás uvádí do stavu poplachové pohotovosti,“ konstatuje profesor. ".

https://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/187900-hudba-dokaze-lecit-nektere-styly-ale-zdravi-naopak-skodi.html

Je vidět, že se názory liší.

aliendrone

Máš-li na mysli HEAVY METAL, řekl bych že podobný, jako má význam Semtex pro trhání zubů. ;) :)

Emefej

Nevím co je metálová hudba.

Aaron

Kepler: Když jsem naštvaný, pustím si Slipknoty a ta kulometová, „nasraná“ hudba ze mě vydoluje všechen vztek. Navíc i v metalovém žánru uměj týpci hrát skvěle na kytaru, nebo na bubny a je to lahoda poslouchat, co dovedou 🙂