HonzikPernik

Jaký máte názor na uložení financí v bance, není lepší mít je doma na poličce? Nejistota.

Jaký máte názor na uložení financí v bance, není lepší mít je doma na poličce? Nebojíte se, že je ukradnou bance a přijdete o ně?

Nejlepší odpověď
arygnoc

do banky nie – úroky nepokryjú ani infláciu
doma na poličke nie – strácajú hodnotu

investovať, keď už do ničoho iného, aspoň do nákupu zlata (hoci i šperkov), nemovitostí. ale to sa neoplatí krátkodobo.

Další odpovědi
Dochy

Větší množství investovat (pokud na to máte chuť, žaludek a čas), jinak stavební spoření a spořící účty.
Stavební spoření má slušný výnos za cenu omezení likvidity (peníze máte 6 let vázané, výhodné kvůli státní podpoře jen do určité výše vkladu).
Spořící účty – nižší procentní zisk než stavebko, zpravidla možnost vyšší úložky, peníze dostupné zpravidla ihned (nebo do 2–3dní), zisk zhruba pouze na úrovni inflace, ale lepší než peníze pod polštářem.

Peníze by měli být pojištěné (narozdíl od investování). Ale pro případ krachu a čekání na vyřízení vřele doporučuju využít několik různých ústavů (abyste i v případě krachu jednoho se dostal alespoň k nějakým penězům v případě potřeby ihned)

Pro investice do nemovitostí (podle mně) budete potřebovat startovní kapitál alespoň v řádu několika miliónů korun (spíš desítek) a to běžný střadatel nemá.

suaeda

Peníze by se měly točit. Takže jak již zmínil „arygnoc“ investovat do nemovitostí, zlata, uměleckých předmětů.
Případně investovat peníze, ale doporučuji raději v cizí měně. Našim národním bankéřům se nedá v poslední době moc věřit. „Také raději nakupují cizí měnu“.

Xantyp

Proto je mam radši pod madraci

postcd

já velkým bankám celkem věřím, ale to neznamená že 100% peněz tam mám uložených. Doporučoval bych stavební spoření a penzijní připojištění. Na obou člověk dostane slušný úrok a ještě od státu podporu. pak něco na bank. účtu něco schované bezpečně doma, něco méně třeba ve zlatě nebo podobně. Samozřejmě když je víc peněz tak třeba i dům. Neradil bych rizikové investice jako akcie, dluhopicy atd. a nebo jen velmi malou část peněz.

cukrar

určitě lepší v bance, nežli v šuplíku. kam uložit peníze, to je složité.
Buď risk, nebo spořicí družstva a banky. Nemovitosti, a kdybych věděl kam to dát
Pozor na to zlato, http://www.kur­zy.cz/komodity/zla­to-graf-vyvoje-ceny/