mrtvyhubar

Máte doma uloženou nějakou větší hotovost?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
elkon

ne

Nepotřebuji mít doma peníze. Většinou platím kartou, u sebe mám vždy jen pár stovek, pro drobný náhodný nákup.

Alesh

ne

Ještě jsem napsat… „Pokud ano, tak kde (bydlíte)?“ 🙂
Já mám takový pseudotrezor a v něm mám hotovost 0 – 10.000 Kč. Pokud to vyčerpám, tak vyberu z bankomatu 10 tis., to dám zas do trezoru a tak dokola. Takto to praktikuji již mnoho let. S postupem času, jak je více a více možné na různých místech platit kartou, zjišťuji, že vybírám čím dál méně často.

_Bůh_

ne

Nedává to smysl.

dudu

ano

Ano, přibližně ve výši měsíčního rozpočtu domácnosti. Důvodem je možnost reagovat na případný ran na banku] (doslova česky „běh“ na banku), Je to situace, kdy vkladatelé ztratí důvěru v banku, protože si myslí, že je nebo se brzy stane insolventní, a začnou hromadně vybírat svoje vklady. Run vyvolaný nesprávnými informacemi může vést k bankrotu i do té doby bezproblémové ban­ky.

Lgee

ano

Arne1

ano

Mám doma ve zvláštní peněžence asi 100€ na výlety a nějaké stokoruny v jiných potřebných měnách. Koruny akorát v peněženco, tolik abych mohl natankovat na čerpačkách které neberou karty.

GM

ne

Drap

ne

Netuším, kolik je větší hotovost. Pro někoho je to 500 pro někoho několik milionů