MtyCZ

Vyse uroku po nekolika letech?

Dobry den.
Priblizne pred osmy lety jsem vyuzil sluzeb jedne spolecnosti a poridil si kreditni kartu. Sluzeb teto karty jsem vyuzil, ale zpetne jsem neuhradil pujcenou castku, ktera cinila 29.505,– Kc. V techto dnech mi byla dorucena exekuce, ktera je ovsem ve vysi 130 000,–Kc. Chtel bych se timto zeptat, zdali je mozne, aby mi bylo ulozeno zaplatit tak vysoky urok z prodleni. Samozdrejme souhlasim s tim, ze uhradim dluznou castku a take jsem si vedom, ze jsem povinnen uhradit naklady exekutora. Ale navyseni castky o 100 000,–Kc mi prijde neadekvatni. Take by jsem se chtel zeptat, jak se postupuje v pripade, kdy dluznik nema dluznou castku k dispozici a zazada si o splatkovy kalendar {zda-li takova moznost vubec existuje}, ale dluznik zije trvale v zahranici.
Velice Vam predem dekuji za odpoved a prikladam dik za vase sluzby.
Preji krasny den.

Nejlepší odpověď
Lencis

Bohužel vás asi nepotěším, vše záleží na smluvních podmínkách, které jste musel podepisovat, když jste kartu pořizoval. Pokud zde je uveden tak vysoký úrok pak na něj má věřitel nárok. Pokud už situace došla tak daleko, že vám byla doručena exekuce obávám se že splátkový kalendář už s vámi nikdo řešit nebude. Splátkový kalendář není povinností věřitele a bohužel jde vždy jen o projev jeho „dobré vůle“.

Být vámi tak se neprodleně spojím s věřitelem (pokud se s vámi ještě bude bavit, protože nejspíš už předal celou věc specifické firmě pro dobývání pohledávek). Čím dříve celou věc uzavřete tím lépe, protože úroky vám stále narůstají!!!

Kreditní karty, zvláště produkty některých společností jsou opravdovým problémem pro ty co si řádně neprostudují podmnky, které v nejednom případě mohou konkurovat lichvě ☹

Další odpovědi
standa

Ty počty jsou bohužel dost jednoduché:
30.000 jistina
50.000 úrok (počítám tu nižší variantu 20% p.a.)
20.000 náklady exekutora
30.000 náklady ří­zení

Na 99% se uhradě výše uvedené částky nevyhnete. Nejspíš vám bude exekuován dostupný movitý majetek a pokud není NIC k mání, pak příjde na řadu exekuce u zaměstnavatele.

Trvalé bydliště dlužníka v zahraničí (pokud se jedná o zemi EU – mimo Dánska) nemá na nároky exekutora žádný omezující vliv – viz níže uvedený odkaz. Ale detaily je nutné a nanejvýš VHODNÉ projednat s exekutorem.

Zdroj: http://docs.go­ogle.com/viewer?a=v&q=ca­che:s_G2xRFvcrgJ:www­.havelholasek­.cz/files/publi­kace/Evropsky_e­xekucni_titul­.pdf+exekuce+a+po­byt+v+zahrani%C4%8D%C3%­AD&hl=cs&gl=cz&pid=bl&sr­cid=ADGEEShNA0A­Fej1Z1OdA0c6fSGKkPQ­c3-WA0ghZuvmdgTYM­SkM5f4Y9DB2Kyh7duw­WXtOE2nkMgyLI4oH­HJx11vCNqQe77JCf-45-G-HIV5kytCh54fBdYh­qZJJaq3H9MtWH_ZKe­PATd&sig=AHIEt­bQpnam_tv5GKsngzi914e­Dr0YODew