Natee

Jaký máte názor na homosexualitu? Jste pro nebo proti registrovaným partnerstvím?

O toto téma se zajímám a jsem zvědavá na váš názor.

Nejlepší odpověď
beer

Beru to již jako běžnou záležitost a nepobuřuje mne to ))) Registrované partnerství – proč ne? Za svůj jeden jedinej život si každý člověk zodpovídá sám a je pouze na něm jak jej prožije..

Další odpovědi
dědapetr

Je to každého věc a moje zbytečná starost.Pokud se chtějí registrovat tak ať se registrují.Také si rozhoduji o svých věcech sám.Homosexualita je v celé živočišné říši,tak proč by lidé měli být jiní.

tom004

Nemám,a nikdy jsem s tím neměl problém.A pamatuji si dvojici pánů,rok 1963,kteří spolu už tenkrát žili,a bydleli.Jede byl provozní ve velkém hotelu,jeho druh,byl v domácnosti.A vě­noval se fotbalu,jao trenér,i rozhod­čí.Pískal 1.A třídu.Oba dva byli v pohodě,a nikomu nevadili.A nemněli s tím problém ani naši rodiče,kteří to samozřejmě věděli.

Džanička

Mě to rozhodně nepohoršuje, je to dnes normální věc, a hlavně je to každého věc.. Homosexuálové mi nevadí.. Jediná věc která mi vadí je, že nesouhlasím s tím, aby mohly adoptovat děti.. Vím že o tom páry i touží, ale tady jde o to dítě.. Určitě se o něj budou starat jako věchny rodiče, ale co si to dítě zažije ve školce, ve škole, mezi kamarády, potom v práci, apod.. těch posměšků bude určitě hodně, lidé jsou nevyzrálý a na toto téma i dost zlí..
Doplňuji:
arygnoc:

Nemáte pravdu, ono je sice lepší být v rodině, než v děcáku, ale homosexuální rodiny si ani neuvědomují, co s tím způsobí.. Já znám jeden už homosexuální pár, a ten má dítě.. Neumíte si představit, jak to dítě trpí, lidé, děti na něj křičí, že jeho rodiče jsou homouši, teplouši apod. (nechci někoho urazit těmi výrazy, ale to jsem opravdu slyšela), jsou to malé děti, a toto slyší od svých rodičů. To dítě nemá kamarády, protože si každý myslí že by ho tím homo mohl nakazit, což je blbost, a co si budou ostatní myslet, že se kamarádíš s tím dítětem.. Zkrátka, já s tím nesouhlasím a hotovo.. Tohle je ale diskuse na dlouhou dobu, myslím že toto pochopí až generace po nás, ta naše už se nezmění.. Chtěli jste názor, tak tady ho máte..

iceT

Myslím,že lidé mají právo na plnohodnotný život a pokud to bude po boku člověka stejného pohlaví,tak proč ne.Moje mamka a sestra mají takovou kamarádku a nespatřují v tom nijaký problém.Dokonce když se na pár let ztratila a teď po letech se mohly protřednictvím mého profilu na fb najít,protože ona ztratila mobil s kontakty,byly všechny tři velice rády.
Dnes je jiná doba a dříve to takoví lidé měli hodně těžké,četla jsem třeba o E.Cupákovi,kte­rého vyhodili z konzervatoře,pro­tože byl na kluky a jsou i jiné známé osobnosti,které prostě jsou „jiné“.

anonym

Taky mi nevadí,je to jen jejich věc,každý má právo na lásku a život,který má, chce také prožít tak,jak je pro ně přirozené.Tak se narodili a nejde to vyléčit,jak se to tu po celá dlouhá léta snažili.Jedina věc,která mi vadí je,že vstupují do manželství s opačným pohlavím,mají děti a pak si uvědomí,že jsou jiní!Ublíží tím všem ,kteří s nimi žili.

blesk26

Já jsem zcela jasně proti, neboť pojem registrované partnerství už znamená nějaký svazek, ke kterému budou postupně chtít různá práva, aby se vyrovnali normálním svatbám (právě například adoptovat děti).

V soukromí ať si dělá každý co chce, netvrdím, že kdo je homosexuál nemůže být normální člověk, dokonce mám známého, opravdu pohodového člověka, který se k tomu dokonce celkem otevřeně hlásí, ale donedávna jsem neměl ani potuchy, že je homo a žije s přítelem.

Jenže to je přesně tak, jak říká Džanička, například s tou adopcí – ono to je každému jedno, ať si přece dělají co chtějí, nejsme rasisté, nebudeme jim v ničem bránit, ale myslel někdy někdo na to dítě, domyslel důsledky? Kdyby mě adoptoval pár homosexuálů, asi bych se rychle naučil jak správně uvázat uzel na oprátku … to čím si to dítě musí protrpět bych si nikdy nepřál zažít. Nehledě o tom, že už dítě samo vyrůstá v nestandardním prostředí. Homosexualita je možná v přírodě běžná, ale určitě už není běžné, aby dvě homosexuální zvířata vychovávala potomka – oni ho totiž ani nemůžou mít, tímto se příroda brání.

Jenže naše společnost (a to se netýká jen této záležitosti) je už natolik zdegenerovaná, že má pocit, že si může dovolit všechno a už se chovat racionálně neumí … bohužel.

arygnoc

džanička:

pro dítě je lepší žít i v homosexuální rodině, než být v děcáku.

Tonie

Mě homosexualita nevadí.
Nechápu ty, kteří to odsuzují, nebo na ně dokonce nadávají, protestují proti nim.
Člověk řekne „Jó, láska. Láska je to, že se někdo zamiluje do toho, jaký ten člověk je, ne jak vypadá.“ a když šíří tenhle názor, jak potom může odsuzovat homosexuály? Příjde mi to dost protiřečné. Člověk se přece vážně zamiluje do osoby, pak už podle mě nezáleží na vzhledu nebo na pohlaví.
Jasně, že na vzhledu z části záleží vždycky, ale to už je pak něco jiného.
A přesně tak, jak už bylo řečeno, homosexualita je všude v přírodě, proč by to mělo být jinak u lidí?
Adopci pro homosexuální schvaluju. Je pravda, že to to dítě asi bude mít těžké, ale vážně je lepší, když jej do péče dostanou dva lidé, kteří si dítě strašně přáli než aby dítě vyrůstalo v děcáku.
Taky, časem by se to podle mě zlepšilo.. Když už by pak bylo hodně dětí, které adoptovali homosexuálové, bralo by se to už jako normální věc. Jen by to chtělo čas..

led

Je to vzťah, ktorý tu bol už v od prehistorických dôb, u „primitívnych“ národov dodnes je takýto človek vo vážnosti. Až neskôr, v stredoveku s rozširovaním krešťanskej náuky, sa tento vzťah začal potláčať do úzadia ako nemorálny.
Nedávno sa preklasifikoval z choroby na jednu z prirodzenosti človeka a prestávajú sa klásť prekážky (zatiaľ len niekde)